Фортифікаційне обладнання оборонних споруд на підступах до Харкова, як і в решті прикордонних та прифронтових областей, здійснюється ешелоновано, в кілька оборонних рубежів, кожен з яких укріплений відповідно до віддаленості від росіян і загрози обстрілів з боку ворога.
Про це розповів голова адміністрації Державної спеціальної служби транспорту Міноборони України бригадний генерал Олександр Яковець в ефірі телемарафону “Єдині новини” у неділю, 12 травня.
“При цьому найбільш підготовлений — це той оборонний рубіж, який розташований на деякій відстані, що дозволяє використовувати і засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди [без загрози обстрілів з боку противника].
Перед ним — той рубіж, де працюють підрозділи Командування сил підтримки ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту. Він теж обладнується в різних умовах, на різних ділянках. Якщо говорити про Харківщину — то це під постійними обстрілами противника, навіть на відстані 15-17 кілометрів.
Ну, а перший рубіж і так званий передній край, звичайно, утримується підрозділами, обладнується самими підрозділами. І тут говорити про використання важкої техніки, залізобетонних споруд, на жаль, немає можливості”, – наголосив Яковець..
За його словами, цей перший рубіж на Харківщині розташований на відстані від 1,5 до 5-6 кілометрів від кордону з Росією — залежно від умов місцевості, природних перешкод, панівних висот тощо.
Інформацію про другий рубіж генерал оприлюднювати не став з міркувань безпеки.
“Що стосується третього рубежу — він на різній відстані, також залежно від умов місцевості, від 17 до 35 кілометрів. Його обладнують обласні військові адміністрації. І саме він в інженерному відношенні найбільш обладнаний — із встановленням залізобетонних споруд, як вогневих, так і для укриття і проживання особового складу”, — пояснив очільник ДССТ МОУ.
Водночас він зауважив, що навіть на такій відстані — 17, 20 і до 30 кілометрів — противник постійно завдає уражень.
“І ми втрачаємо там не тільки техніку, а й, на жаль, і цивільний персонал, який виконує ці завдання”, — додав генерал Яковець.
Він також прокоментував заяву командира взводу розвідки 1-го стрілецького батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади Дениса Ярославського, яка раніше цього дня широко розійшлася по соцмережах та медіа.
Ярославський, зокрема, заявив, що у Вовчанську “вже тривають вуличні бої”, адже на тому напрямку “просто не було першої лінії фортифікацій та мін”, і це “дозволило ворогу вільно увійти в “сіру зону” по всій лінії кордону”.
“За два роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус три поверхи! А не було навіть мін”, — обурився військовослужбовець.
“Знаєте, коли це говорять експерти, які перебувають на відстані 700-1000 кілометрів до районів бойових дій, це ще можна якось зрозуміти. А коли військові, то, чесно кажучи, я цього не розумію”, — зауважив генерал Яковець.
“Інформаційні вкиди щодо можливості обладнання триповерхових бетонних споруд під вогневим впливом противника, м’яко кажучи, є абсурдними. І знецінюють ті зусилля, яких сьогодні дійсно докладають і військовослужбовці інженерних підрозділів, і цивільний персонал.
Ну і, в першу чергу, знецінюють ті втрати цивільного персоналу та особового складу підрозділів, що здійснюють обладнання оборонних рубежів під постійним вогнем противника, ризикуючи своїм життям“, — підкреслив голова Адміністрації Держспецслужби транспорту.
Читайте також:
Успіх росіян на Харківщині є достатньо умовних і коштує їм значних втрат, — 125-та ОБр ТрО спростовує ІПСО ворога
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!