Вибух багатоповерхівки в Бєлгороді: “робота” ППО, снаряд чи знов “рязанський цукор”? Роспропагандисти заплуталися у версіях

 

У російському Бєлгороді в неділю, 12 травня, обвалився під’їзд багатоповерхівки з десятого по перший поверх: точна кількість загиблих наразі невідома, постраждалих близько 30, з-під завалів дістають людей.

Місцева влада в особі губернатора В’ячеслава Гладкова одразу заявила, що руйнування будинку – це результат влучання снаряда під час “масованого обстрілу з боку ЗСУ”.

Місцеві пропагандисти спершу почали поширювати версії про влучання снаряда від РСЗВ “Вільха”.

Проте швидко з’явилася ще одна версія – про “удар французькою керованою авіабомбою AASM HAMMER”. Деякі пропагандистські пабліки навіть почали закидати тему, нібито по Бєлгороду “вдарили ракетами ATACMS”.

Офіційна версія міноборони РФ

Водночас міністерство оборони РФ видало офіційну заяву про те, що руйнацію будинку спричинило влучання уламків збитої ракети “Точка-У”.

Згідно з цією заявою, близько 11:40 Бєлгород був обстріляний “із застосуванням тактичного ракетного комплексу “Точка-У”, реактивних систем залпового вогню “Вільха” і RM-70 “Вампір”.

“Під час відбиття атаки російськими засобами ППО знищені шість ракет “Точка-У”, чотири реактивних снаряди РСЗВ “Вампір” та два реактивних снаряди РСЗВ “Вільха”. Фрагментами однієї зі збитих ракет ТРК “Точка-У” пошкоджений житловий дім у місті Бєлгород“, – зазначається в повідомленні російського військового відомства.

“Бєлгородський цукор”, “скинутий” ФАБ та інші версії

Водночас деякі користувачі зазначають, що на відео з двору, де добре видно момент вибуху, він схожий радше на результат підриву зсередини (відповідних речовин чи побутового газу).

“Будинок у Бєлгороді, схоже, підірвали. На відео з камер не видно падаючих об’єктів, відповідно, всі звинувачення росіян в обстрілі Силами оборони наразі не відповідають дійсності.

Цілком схоже на провокацію Росії або інформаційну провокацію з роздування ситуації, для виправдання подальших ударів по житлових будинках українських міст”, – припустив керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко (згодом він додав, що це міг бути й побутовий вибух, який російська пропаганда зараз викручує в обстріл будинку у власних інтересах).

У зв’язку з цим інцидент у Бєлгороді порівнюють із серією вибухів житлових будинків у Росії 4-16 вересня 1999 року, здійснених ФСБ задля збільшення популярності прем’єр-міністра РФ Володимира Путіна, який відтак зміг оголосити “війну з тероризмом” і здобути впевнену перемогу на президентських виборах.

Вибух у Бєлгороді блогери називають “бєлгородським цукром” (за аналогією з “рязанським цукром“).

Інші блогери, зокрема начальник штабу 12-ї бригади спецпризначення “Азов” Нацгвардії Богдан Кротевич “Тавр” вказують на те, що якщо цей удар був “прильотом”, то зі сторони Росії, а не України.

Ще одна версія – позаштатне сходження ФАБ, як це вже неодноразово траплялося, коли російські бомбардувальники, що летіли бомбити українські міста, “губили” авіабомби над Бєлгородом та іншими російськими територіями.

Обвал даху на рятувальників

Згодом під час розбирання завалів зруйнованого під’їзду на рятувальників та людей, що їм допомагали, обвалився доти вцілілий дах. Про кількість постраждалих внаслідок цього другого обвалу не повідомляється. Офіційна інформагенція РФ “РИА Новости” станом на 13:50 за київським часом повідомляла про загалом 18 травмованих.

Російські телеграм-канали називають цифри до 33 поранених і до 17 загиблих, з урахуванням мешканців будинку, що можуть перебувати під завалами.

Читайте також:
Під час бомбардування Харківщини російський літак впустив КАБ на житловий квартал Бєлгорода: пошкоджено 30 будинків, є постраждалі. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна