Просто взяли і стерли частину історії: місцеві активісти “покращили” стелу на в’їзді в Донецьку область, замалювавши всі написи захисників

Стела Донецька область

На в’їзді у Донецьку область четверо “волонтерів” із власної ініціативи оновили стелу з назвою регіону, замалювавши при цьому численні написи, зроблені на ній військовослужбовцями, що боронили чи боронять Донеччину від ворога.

Це спричинило вибух обурення в соцмережах: люди наголошують, що ці написи та наліпки мали історичну цінність у контексті російсько-української війни, а багатьох із тих, хто їх залишив, уже немає серед живих. І немало з них загинули, захищаючи саме Донецьку область.

“Невже так важко усвідомити, що саме ця стела несе за собою надважкий символізм і тут справа не в красі та свіжій фарбі?”; “Навіщо ви це зробили? Ця стела – символ незламності Донецької області. Пам’ять про всіх, хто бореться на цьому напрямку. Просто взяли і стерли частину історії”; “Мені боляче дивитись на те, як ви стираєте пам’ять”, – пишуть коментатори до відео з процесом пофарбування стели.

 

 

Самі ініціатори “оновлення” стели – Вікторія Чорногор, Олег Боровик, Анатолій Шахов та Констянтин Деревінський – переконані, що “навели красу”.

І, судячи з їхніх відповідей обуреним користувачам у соцмережах, справді не розуміють, в чому проблема:

“Стела – це не меморіал, стела – це обличчя в першу чергу! Ця стела, слава Богу, не бере участі в бойових діях і надписи благодійних організацій і доставки піци – ну, так собі”, – пише з цього приводу Вікторія Чорногор.

“Зрозуміють тільки жителі Донеччини, для яких важливе мирне небо зараз і життя. А стела, яка тепер має дуже гарний вигляд – нагадування того, що Донбас – це серце України”, – додала організаторка перефарбування.

Наприкінці березня військові вже оновлювали цю стелу, проте дещо в інакший спосіб. Тоді бійці одного з підрозділів відновили фундамент біля стели, очистили місце від сміття, приварили й пофарбували металеві жердини для прапорів, на яких встановили прапори тих бригад, батальйонів і підрозділів Сил оборони, які героїчно боронять Донецьку область від російських загарбників.

Про це навіть повідомляв на офіційних сторінках Генеральний штаб ЗСУ, окремо відзначивши цінність написів і “автографів” бійців:

“Стела на вʼїзді до Донецької області має український національний елемент – мозаїчну вишиванку і притаманні тільки цьому краю деталі…

На літерах, що на стелі, можна побачити безліч написів та синьо-жовтих стрічок. Це й особисті автографи бійців і навіть послання – агресору, що ішов у напрямку, куди послали російський корабель…

Більшість військових, волонтерів, медиків, капеланів, які їдуть в район бойових дій або виїжджають звідти після виконання завдань, охоче тут фотографуються”, – наголосили тоді в Генштабі.

“Стела при вʼїзді до Донеччини залишається тим знаковим місцем, яка символізує непоборність духу українських оборонців на сході країни”, — наголосили в ГШ 29 березня.

Читайте також:
Нова традиція захисників: понад півсотні підрозділів встановили свої прапори біля стели “Оріхівський район”. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна