Верховна Рада скасувала заборону на прибуток для постачальників ЗСУ

Верховна Рада 22 лютого ухвалила законопроєкт № 10454 про включення прибутку підприємств, що працюють на забезпечення потреб безпеки та оборони, у ціну поставлених товарів і послуг.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Законопроєкт підтримали 259 народних депутатів.

Железняк додав, що законопроєкт вирішує проблему, коли Державна аудиторська служба (ДАСУ) рахувала прибутки оборонних підприємств як державні збитки.

“Сьогоднішнє рішення – важливий результат наших зустрічей із бізнесом щодо тиску на них з боку силових структур та перешкоджання ефективній роботі.

Міністерство економіки відкрите до діалогу з бізнесом, бо лише спільно ми можемо знайти ефективні рішення”, – прокоментувала перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

Ухвалений Радою проєкт закону № 10454 передбачає, зокрема, що:

  • у разі придбання товарів, робіт і послуг для потреб безпеки та оборони за неконкурентною процедурою або без проведення процедури закупівель рівень прибутку не може перевищувати граничного рівня прибутку, встановленого урядом;
  • для випадків, де рівень прибутку урядом не був встановлений, ціна має визначатися відповідно до пропозиції виконавця з урахуванням прибутку такого виконавця.

“Вищезазначені норми застосовуються до всіх держконтрактів з оборонних закупівель, укладених за неконкурентною процедурою або без процедури за весь час дії воєнного стану.

Тобто закон має ретроспективний напрям, що дозволятиме правоохоронним органам закрити справи, порушені раніше через неузгодженість нормативного поля”, – зазначили в Мінекономіки.

Закон набуде чинності після підписання президентом та офіційної публікації.

Читайте також:
Рада створила ТСК щодо ефективності влади в Києві під час війни

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна