Придністров’я може звернутися до РФ з проханням про “приєднання”. Кишинів відреагував

Самопроголошена влада Придністров’я на 28 лютого готує “з’їзд депутатів усіх рівнів” – так званого парламенту Придністров’я, а також районних, міських, селищних та сільських рад, на якому готують звернення до президента РФ Володимира Путіна.

Про це 22 лютого пише “Європейська правда”.

Як зазначається,  п’ятницю, 16 лютого, громадяни нібито звернулися з ідеєю проведення загального з’їзду до лідера регіону Вадима Красносельського, в понеділок він її підтримав, а у середу “парламент” Придністров’я оголосив, що збори відбудуться 28 лютого.

Місце, учасники, час події уже визначені, однак рішення, задля якого збирають депутатів, не оголошують.

Водночас придністровські топполітики не приховують, що на з’їзді йтиметься про Росію. Керівництво регіону нібито незадоволене останніми рішеннями уряду Молдови у галузі економіки.

Очільник придністровського парламенту Александр Коршунов взявся доводити у ЗМІ, що з’їзд звернеться до усього світу, не лише до Росії.

“Ситуація складна, і треба звертатися в усі структури, зокрема і європейські”, – заявив він, не розкриваючи, втім, суть звернення.

Водночас депутат “парламенту” Придністров’я Вадим Кравчук визнав в ефірі тираспольського телеканалу ТСВ, що мета з’їзду – підтвердити, що Тирасполь і досі хоче приєднатися до РФ.

“Проводити ще один референдум немає сенсу, а от підтвердити попереднє рішення – доречно… Придністров’я ще у 2006 році визначило вектор (об’єднання) з Росією, з Євразійським союзом. З’їзд депутатів усіх рівнів, швидше за все, підтвердить наші наміри”, – пояснив він.

Один із небагатьох представників придністровської опозиції Геннадій Чорба вважає, що з’їзд має озвучити “прохання прийняти Придністров’я до складу Російської Федерації, а 29 лютого Путін оголосить про це у своєму зверненні, і Федеральні збори у прискореному порядку ухвалять рішення задовольнити це прохання”.

Реакція Молдови

Бюро реінтеграції Молдови заявило, що уважно стежить за ситуацією в невизнаному Придністров’ї у контексті запланованого на 28 лютого з’їзду депутатів, де можуть звернутись до Росії з проханням про “приєднання”.

У молдовському Бюро реінтеграції наголосили, що перебувають у постійному контакті з Місією ОБСЄ та іншими міжнародними партнерами на тлі повідомлень із Придністров’я.

Бюро реінтеграції Молдови також повідомило, що, за наявною у влади Кишинева інформацією, “немає підстав вважати, що ситуація в регіоні може погіршитися”.

“Ми переконані, що Тирасполь усвідомлює наслідки, які він бере на себе в разі нерозумних кроків”, – підсумовують у відомстві.

Нагадаємо, за підсумками так званого референдуму 2006 року придністровський “центрвиборчком” оголосив, що понад 97% придністровців підтримали майбутнє входження Придністров’я до складу Росії. А також – проголосували за збереження “незалежності”, доки приєднання до РФ не відбулося. Місцеві депутати дотепер апелюють до цих “результатів”. Коментар відомства цитує Deschide.md.

Читайте також:
Невизнане Придністров’я заявило про “інцидент” на кордоні з Україною, ДПСУ спростовує

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна