“Влада” Нагірного Карабаху заявила про припинення існування невизнаної республіки з 1 січня

Так званий “президент” невизнаної “Нагірно-Карабахської республіки” (“Арцах”) Самвел Шахраманян підписав указ про припинення існування “республіки” з 1 січня 2024 року.

Про це 28 вересня повідомляє Аrminfo.info з посиланням на заяву інформаційного штабу Нагірного Карабаху.

На такий крок вірмени Нагірного Карабаху пішли після поразки в результаті військового наступу Азербайджану.

Згідно з указом, “керуючись пріоритетом фізичної безпеки та життєвих інтересів народу Арцаху, враховуючи домовленість, досягнену за посередництва командування російського миротворчого контингенту з представниками Азербайджанської Республіки про забезпечення вільного, добровільного і безперешкодного проїзду мешканців Нагірного Карабаху, включно з військовими, що склали зброю, зі своїм майном і транспортними засобами через Лачинський коридор” місцева влада ухвалила:

  • до 1 січня розпустити усі свої установи та організації, після чого “Республіка Нагірний Карабах” припиняє існування;
  • ознайомити населення з умовами реінтеграції, які пропонує Азербайджан, та на цих підставах вирішити, чи залишатися/повертатися додому у Нагірний Карабах.

Як писала “Новинарня“, 20 вересня Азербайджан заявив про відновлення свого суверенітету над усім Карабахом.

Після цього тисячі вірмен почали виїжджати з краю.

Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном

19 вересня Азербайджан заявив про початок “локальних антитерористичних заходів” у невизнаному Нагірному Карабаху, де після війни 2020 року залишалися підконтрольні вірменам території та російські “миротворці”.

Бойові дії проти “НКР” тривали на тлі неспроможності Вірменії втрутитися і зарадити ситуації. Вірменія звинуватила Азербайджан в “етнічних чистках” та агресії проти “народу Карабаху”.

Мапа до 19.09.2023 (“Німецька хвиля”)

При цьому вже 20 вересня Карабах фактично капітулював. Міністерство оборони Азербайджанської Республіки повідомило, що “з урахуванням звернення представників вірменських жителів Карабаху, яке надійшло через російський миротворчий контингент, досягнуто домовленості щодо призупинення антитерористичних заходів”.

Мирна домовленість була досягнута на таких умовах:

  • Розташовані в Карабахському районі “формування збройних сил Вірменії та незаконні вірменські збройні формування” складають зброю, залишають бойові позиції і військові пости та повністю роззброюються.
  • Підрозділи збройних сил Вірменії залишають територію Азербайджану, незаконні вірменські збройні формування розформовуються. Паралельно здаються все озброєння і важка техніка.

Реалізація вищевказаних процесів забезпечується в координації з російським миротворчим контингентом.

Таким чином, Азербайджан фактично взяв гору в міжетнічному конфлікті, що триває з 1988 року.

Через цю поразку вірменська опозиція збирає мітинги біля будівлі уряду в Єревані – на підтримку невизнаного Нагірного Карабаху та за відставку прем’єра Нікола Пашиняна.

Читайте також:
Нагірний Карабах прийняв вимоги Азербайджану і готовий роззброїтись

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна