Служба безпеки України затримала інформаторку російських спецслужб, яка брала участь у підготовці нової серії повітряних атак Росії на Одеську область.
Про це повідомили в пресслужбі СБУ 22 вересня.
Як повідомляється, коригувальниця готувала ворожі удари по 9 об’єктах військової та критичної інфраструктури Одещини. Їхні електронні координати зловмисниця повідомляла росіянам.
Серед об’єктів — укріпрайони Сил оборони, фортифікаційні споруди й стратегічно важливі локації залізничного сполучення.
Крім того, російська коригувальниця намагалася відслідкувати напрямки польотів бойової авіації ЗСУ.
Затримали її на спробі передачі нових розвідданих окупантам.
Зловмисницею виявилася жителька Чорноморська, яка на початку повномасштабного вторгнення Росії підтримала окупантів і активно писала про це в заборонених соцмережах.
Саме таким чином вона потрапила у поле зору ворожих спецслужб, які згодом дистанційно залучили її до співпраці.
Для отримання розвідданих зловмисниця регулярно їздила на маршрутках по території регіону та фіксувала місця базування й переміщення українських захисників. Отримані відомості вона надсилала окупантам текстовими, голосовими повідомленнями, скріншотами електронних карт, на яких позначала українські об’єкти.
Під час обшуку у затриманої вилучено мобільний телефон із доказами її комунікації з російськими спецслужбами.
Жінку взяли під варту. Їй повідомили про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України, за якою їй загрожує до 12 років в’язниці.
Читайте також:
СБУ “по гарячих слідах” викрила блогера, який закликав знищити будівлю управління Служби у Львові
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!