Польща видає Україні осіб, які сприяли незаконному виїзду чоловіків призовного віку, – Rzeczpospolita. ВИПРАВЛЕНО

виправлено

Польща вже передає Україні деяких громадян, які сприяли незаконному вивезенню українських чоловіків за кордон.

Про це з посиланням на польське видання Rzeczpospolita повідомляє “Європейська правда”.

ОНОВЛЕНО
Раніше в передруку “ЄП” ішлося про те, що Польща почала видавати Україні чоловіків призовного віку, які незаконно виїхали з країни, проте насправді йшлося про осіб, які сприяли їхньому виїзду за кордон.

Згідно з інформацією, отриманою Rzeczpospolita від Прикордонної служби, Польща, відповідно до угоди з Україною, вже висилає громадян країни, які беруть участь у переправленні нелегальних іммігрантів до Європи.

Між тим, стаття в Rzeczpospolita присвячена можливій видачі Україні українських чоловіків, які покинули країну за хабар. Для того, щоб повернути таких людей в країну, Україна має видати міжнародний обвинувальний акт проти кожного з них, йдеться у матеріалі.

Для того, щоб повернути таких людей в країну, Україна має видати міжнародний обвинувальний акт проти кожного з них.

“Якщо ми зупиняємо такого іноземця, наприклад, за звичайну перевірку на дорозі, наша система KSIP  (Інформаційна система Національної поліції – “Н”) покаже, що це особа, яка переслідується прокуратурою з України, тому що там є дані Інтерполу. Ми затримуємо таку особу і повідомляємо прокуратуру. Польський суд вирішує, чи буде вона екстрадована”, – розповів інспектор Маріуш Царка, речник Головної комендатури поліції.

Згідно з інформацією, отриманою Rzeczpospolita від Прикордонної служби, Польща, відповідно до угоди з Україною, вже висилає громадян країни, які беруть участь у переправленні нелегальних іммігрантів до Європи.

Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія нещодавно припустив, що українські правоохоронні органи вимагатимуть екстрадиції чоловіків призовного віку, які незаконно виїхали з України, рятуючись від мобілізації.

Згідно з даними Прикордонної служби Польщі, підготовленими для Rzeczpospolita, з 24 лютого минулого року по 31 серпня цього року до Польщі в’їхало майже 2,87 мільйона громадян України у віці 18-60 років, а виїхало майже 2,8 мільйона українців.

“Одна людина могла перетнути кордон до кількох сотень разів. Але якщо відняти виїзди від в’їздів, то в Польщі залишається близько 80 000 українців, які потенційно можуть підлягати мобілізації. Скільки з них насправді відповідають умовам звільнення від мобілізації? Невідомо”, – зазначає лейтенант Анна Міхальська, речниця Прикордонної служби.

“Це значна цифра для України, оскільки ці люди могли б бути мобілізовані і поповнити лави наших збройних сил, зміцнивши таким чином нашу оборону і безпеку”, – говорить Федір Веніславський з Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України.

Читайте також:
СБУ ліквідувала 4 нові канали втечі “ухилянтів” за кордон: викрито 15 організаторів схем, серед підозрюваних – депутат міськради з Чернігова

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна