Начмеду 82 одшбр, який просив командування замінити неясні китайські турнікети, впаяли сувору догану

Начальнику медичної служби 82-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ майору Антону Шевчуку, який попросив Командування Медичних сил замінити неякісні китайські турнікети, оголосили “сувору догану”.

Про це сам Антон Шевчук повідомив у коментарі “Українській правді“, повідомляє видання 26 серпня.

“Як тільки я прибув у бригаду в кінці квітня, я запитав у тогочасного начмеда – що по аптечках. На що було сказано, що аптечки видані, у кожній по два турнікети, проблем немає.

Потім, 11-12 липня, коли ми готувалися вступати в бойові дії, я перевірив аптечки і побачив китайські турнікети з німецькою наклейкою та литовською інструкцією. Це мене трішки прибило… Деяким хлопцям, які на той момент уже виконували завдання, я замінив турнікети із запасів бригади.

Неякісні турнікети 82 одшбр

12-13 липня я усно звертався до тих, хто нас постачає, це вище за бригаду. Мені казали: або немає турнікетів, або треба розслідування з комісією. 14 липня я подав заявку на КМС про заміну турнікетів. В особистій розмові з командуванням мені сказали, що турнікетів на складах немає.

18 липня я побачився з Оксаною (волонтерка Оксана Корчинська – “Н”) й попросив її допомогти поміняти турнікети. Мені подзвонили, сказали, що до нас їде комісія з КМС з перевіркою якості турнікетів – як я потім дізнався, вони просто витягнули запаковані турнікети, бойові медики наклали їх на кінцівку і перевірили пульс. Потім з’явився пост, що турнікети заміни не потребують. Колишній начмед бригади переконував мене, що з турнікетами все нормально.

Але 22 липня ми отримали наряд на заміну турнікетів. Пізніше я подав заяву на заміну оклюзійних наліпок, які також були лайном. Оклюзійки замінили одразу.

Мені сказали, що піднявся великий кіпіш. Наскільки я зрозумів, було два депутатських звернення на Командування ДШВ. Мені старанно хотіли впаяти, що це через мене, але я тих депутатів навіть не знав.

Було розслідування, я написав, що спочатку подав заявку… Я не хотів це робити скандалом, я прекрасно розумію, що країна у війні й будь-які удари по армії не є чимось позитивним. Але я не міг відпускати хлопців у бій з китайськими турнікетами”, – розповів Шевчук.

Він додав, що догану до нього “досі не довели, хоча вона ще за 27 липня”.

“Вона за те, що я звернувся не за підлеглістю”, – зазначив начмед 82 одшбр.

Фрагмент суворої догани Антону Шевчуку

Як пише “УП”, в наказі йдеться, що начмед 82-ї бригади порушив п’ять пунктів Статуту внутрішньої служби ЗСУ (стосуються обов’язків військовослужбовця, обов’язків начальника служби, порядку та черговості доповідей) та один з пунктів Дисциплінарного статуту ЗСУ (стосується зобов’язань військової дисципліни).

Сувора догана – третє за ступенем тяжкості дисциплінарне стягнення з дев’яти існуючих.

Зі своїх джерел “УП” також отримала результати службової перевірки Військової служби правопорядку ЗСУ від 1 серпня, яка зокрема стосувалася ситуації з видачею неякісних аптечок 82-й бригаді. Результати перевірки підписав начальник служби ВСП ЗСУ Володимир Гуцол.

У документі з посиланням на рішення комісії, яка приїздила до бригади з Командування Медсил, ідеться про те, що “інформація про неналежну якість турнікетів є нічим не підтвердженою особистою думкою начальника медичної служби Шевчука А.А”.

Це суперечить результату перевірки турнікетів у держпідприємстві “Укрметртестстандарт” – яка показала, що турнікети не тримають необхідний тиск.  А також заяві КМС від 24 липня, у якій командування Медсил повідомляє, що “з метою недопущення шкоди життю і здоров’ю військовослужбовців” все ж замінить китайські турнікети Tourniquet AZ-G6 на якісні американські SOFT-T.

Як відомо, позиція Антона Шевчука призвела до того, що Командування Медичних сил замінило неякісні турнікети на якісні SOF-T.
Кількість неякісних турнікетів, які КМС початково видало 82-й бригаді, перевищувало 10 тисяч штук.

Передісторія

Історія з неякісними китайськими турнікетами у 82-й бригаді ДШВ, яку 20 липня “підсвітила” у соцмережах волонтерка Оксана Корчинська, запустила велике суспільне обговорення проблем тактичної медицини в Україні.
Тим часом Командування Медичних сил “підтвердило ефективність турнікетів”.

31 липня комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки заслухав командування Медичних сил щодо ситуації з такмедом і дав йому два тижні на перевірку всіх аптечок військовослужбовців в Україні. Станом на 26 серпня звіту з цього питання не оприлюднено.

У середині серпня стало відомо, що правоохоронці розслідують кримінальне провадження щодо можливих порушень при формуванні аптечок для ЗСУ.

Читайте також:
У Києві працівник підприємства вкрав джгутів-турнікетів, що мали йти ЗСУ, на пів мільйона гривень

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна