Атака БПЛА на аеродром “Шайковка” в РФ: ГУР підтверджує пошкодження щонайменше одного літака

На аеродромі “Шайковка” в Калузькій області Росії внаслідок атаки дрона, скоординованої Головним управлінням розвідки Міноборони, пошкоджений щонайменше один літак.

Про це сказав представник Головного управління розвідки Андрій Юсов у коментарі сайту Ліга.Новини.

“Щонайменше один літак пошкоджений. Як і в більшості випадків, російський режим намагається приховати справжні обсяги втрат та ушкоджень”, – зауважив Юсов.

За його словами, атаку на військовий аеродром РФ реалізували люди, які виконали завдання в чіткій координації з ГУР.

“[Вони] прийшли з центральної Росії, відпрацювали й успішно повернулись відповідно назад. Як і в багатьох інших випадках, ГУР продовжує виконувати завдання, в тому числі й на території держави-агресора”, – додав Юсов.

У понеділок, 21 серпня, деякі російські телеграм-канали повідомили, що вранці цього дня дрон-камікадзе атакував військовий аеродром у Калузькій області, внаслідок чого пошкодження отримав щонайменше один літак, який там базується.

Як стверджує канал “База“, літак нібито “не використовується”.

За інформацією іншого російського телеграм-каналу, Mash, український БПЛА “впав на територію аеродрому” близько 8-ї години ранку. Це нібито був цивільний коптер, дооснащений саморобним вибуховим пристроєм та посиленою батареєю.

Канал стверджує, що дрон “вчасно помітили і збили”, зазначаючи, що на місці його падіння утворилася вирва і спалахнула пожежа, яку загасили присутні на аеродромі співробітники без залучення пожежників.

Губернатор Калузької області заявив, що на території Кіровського району “було відбито атаку БПЛА” і що постраждалих та інших руйнувань інфраструктури нібито немає.

Як відомо, на аеродромі “Шайковка” базуються літаки стратегічної авіації ТУ-22М3. Ці бомбардувальники, зокрема, є носіями крилатих ракет Х-22, які українським силам протиповітряної оборони ще жодного разу не вдалося збити.

Попереднього удару по “Шайковці” було завдано у жовтні 2022 року. Тоді, ймовірно, було пошкоджено два ракетоносці Ту-22.

Читайте також:
В результаті удару дрона по авіабазі “Сольци” згорів російський ракетоносець Ту-22М3. ФОТО

Ракетоносець Ту-22М3 та ракети Х-22. Довідка

Російський бомбардувальник Ту-22М3 – саме з таких окупанти запускають ракети Х-22. Фото: ТАСС

Ту-22М – це радянський дальній надзвуковий бомбардувальник-ракетоносець із геометрією крила, що змінюється. Призначений для ураження морських та наземних цілей крилатими ракетами, авіаційними бомбами, у тому числі з ядерними боєголовками.

В експлуатації з 1974 року. Перший політ Ту-22М3 здійснив 20 червня 1977 року, з 1978-го запущений у серійне виробництво, припинене 1993 року.

Основне озброєння бомбардувальника – протикорабельна гіперзвукова крилата ракета Х-22 із полегшеною фугасно-кумулятивною боєголовкою.

За офіційними даними КПС, Повітряним силам Збройних сил України за час війни не вдалося збити ще жодної з російських крилатих ракет повітряного базування Х-22.

Читайте також:
Ударний дрон на аеродромі в Новгородській області уразив літаки Ту-22М3, що б’ють по Україні “незнищенними” ракетами Х-22

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна