Встановлення та експлуатації бойлера – відповіді на приватні запитання ℗

Вибір та використання водонагрівача часто викликають у користувачів багато питань. Важливо зрозуміти, як він працює, який тип обрати, як правильно встановити чи дійсно це економно. Детально відповідаємо на основні питання щодо встановлення та експлуатації бойлера далі.

Що вигідніше – гаряча вода з водопроводу чи бойлер?

Багато хто порівнює платіжки за електроенергію, якщо користується бойлером та за гарячу воду від централізованого водопостачання. Очевидно, що й електроенергія, і гаряча вода — це недешеве задоволення, ціна на яке постійно зростає.

Головна перевага, що надає вам установка бойлера, в тому, що ви платите дійсно за гарячу воду. На жаль, централізоване водопостачання рідко може похвалитися високою температурою води у кранах. Окрім того, тим хто живе у багатоквартирних будинках на вищому поверсі приходиться зливати воду, аби вона стала гарячою.

З водонагрівачем ви платите за безпосереднє користування. Можна регулювати температуру, вимикати прилад після користування і таким чином економити. У випадку з водопроводом навіть якщо на лічильниках «0» у вас все одне залишаються певні регулярні платежі.

Як увімкнути бойлер після встановлення?

  1. Потрібно перекрити гаряче централізоване водопостачання. Після того обов’язково відкрити крани, аби залишок води та повітря вийшов на зовні та не залившися в трубах.
  2. Наступний крок — запустити воду у бойлер. І далі відкрити ще один кран, який пускає гарячу воду с бойлера у труби. Усі ці крани розташовані поруч з баком.
  3. Знову відкрити кран та випустити зайве повітря і дочекатися поки піде вода. Коли вода почне йти рівномірно, без зайвих звуків та ривків, можна закривати кран.
  4. Тільки тепер можна увімкнути бойлер у мережу, обрати необхідний температурний режим  та зачекати, поки вода нагріється. Коли індикатор нагріву вимкнеться, необхідно перевірити якість нагріву води

Притримуючись цього простого алгоритму дій ви зможете запустити у роботу прилад без шкоди для нього.

Яка правильна схема підключення бойлера?

Перш ніж підключити бойлер до мережі, його необхідно монтувати на стіну. Зазвичай у комплекті до водонагрівача йдуть усі необхідні кронштейни та кріплення. До речі, варто враховувати на стіну з якого матеріалу буде кріпитися водонагрівач. Якщо стіна з порожнистого матеріалу, то варто монтувати бойлер на розпірний кронштейн. Разом з тим, треба враховувати, що заповнений водою водонагрівач буде мати велику вагу, і підібрані кріплення повинні витримати її. Якщо не продумати ці нюанси, існує ризик, що бойлер може обірватися.

Тепер переходимо до наступного етапу — врізування бойлера в систему водопроводу. Декілька основних моментів:

  • Врізування трійника. Це потрібно, або зробити розводку системи на бойлер. По факту з однієї труби робимо декілька.
  • Встановлення з’єднувальних труб. Це спеціальні трубки, які об’єднують систему подачу води та бойлер у єдине ціле. Для цього може використовуватися гнучка трубка у металевому обплетенні або ж труби з пропілену та металопластику.
  • Встановлення запорних вентилів. Важлива деталь для перекриття води якщо буде потрібно.
  • Запобіжний клапан. Цей клапан потрібен для того, аби убезпечити водонагрівач від переповнення. Має дві основні функції. По-перше, не дає витікати воді, якщо не подається холодна вода. По-друге, у випадку якщо тиск у баку підвищиться, то клапан відкриється і спустить зайву воду.

Окремо зазначаємо про підключення бойлера до системи електропостачання. Зазвичай під бойлер монтується окрема розетка. Якщо система електрики старого зразка, її потрібно замінити. Також варто встановити запобіжник аби убезпечити від перепадів напруги прилад і саму систему.

Чи потрібно зливати воду з бойлера?

Якщо ви регулярно користуєтесь водонагрівачем, то зливати з нього воду не потрібно. Однак якщо бойлер буде залишатися на певний час у приміщенні без опалення, воду рекомендується злити. При зниженні температури рідина всередині може замерзнути, а також розширитися при кристалізації. Це може призвести до пошкодження бака.

Ще одна причина за якої потрібно зливати воду з бака — це сервісне обслуговування. Зливши рідину можна очистити бак від накипу та замінити деталі, у яких вийшов строк служби.

Як формується ціна на встановлення бойлера?

Вартість послуги встановлення бойлера залежить від наступних факторів:

  1. Складності робіт. Підбір правильного місця, підвід комунікацій до бойлера і т.д.
  2. Типу бойлера. Монтаж різних водонагрівачів має свої особливості.
  3. Стану електричної системи та водопроводу. Якщо системи надто зношені, варто провести заміну, перш ніж встановлювати новий прилад. До того ж водонагрівач — це додаткове навантаження, яке не повинно стати суттєвим для водопроводу та електрики.
  4. Вартості витратних матеріалів. А також їх кількості, яка буде використана.

Зазвичай після виїзду на місце, огляду майбутнього фронту робіт майстер називає остаточну ціну за роботу.

Плюси і мінуси накопичувальних бойлерів

Накопичувальний водонагрівач представляє собою бак, у якому зберігається нагріта вода. В середині баку є спеціальний нагрівальний елемент. Багато хто встановлює у квартирах та приватних будинках такий тип водонагрівача, адже це доволі практично та зручно.

Плюси:

  • Дозволяє зберігати великі об’єми нагрітої води.
  • Може нагрівати воду одразу для кількох точок. Наприклад, для ванни та кухні.
  • Працює безшумно, тому може бути встановлений у будь-яких приміщеннях.
  • Можливість регулювання температури.

Мінуси:

  • Потрібно зачекати певний час, аби бойлер нагрів воду.
  • Розміри, вага. Для бойлера необхідно підібрати місце, де він зможе вміститися.
  • Як тільки вода стає більш прохолодною, бойлер автоматично вмикається знову для підігріву. Це може спричинити додаткові витрати електроенергії.
  • Необхідність періодичного технічного обслуговування. А саме, очищення баку та інших елементів від накипу.

Плюси і мінуси проточних водонагрівачів

Проточний водонагрівач відрізняється відсутністю бака. Вода проходить по спеціальній трубці через ТЕН і таким чином нагрівається. Це доволі зручний та простий у користуванні бойлер для дрібних побутових потреб.

Плюси:

  • Моментальний нагрів води.
  • Компактні параметри та маленька вага.
  • Просте технічне обслуговування в процесі використання.

Мінуси:

  • Для такого типу водонагрівачів потрібно прокладати силовий кабель.
  • Чутливий до температури води у водопроводі. Взимку може видавати швидше теплу воду, ніж гарячу.
  • Проточні водонагрівачі малої потужності можуть обслуговувати тільки одну точку водозабору.

Отже, ми представили відповіді на основні питання, що хвилюють користувачів бойлерів. Як правильно встановити, чи потрібно зливати воду, від чого залежить ціна монтажу водонагрівача. Розкрили основні переваги та недоліки проточних та накопичувальних бойлерів. Сподіваємось, що більшість складних речей стали більш зрозумілими.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна