Вибір та використання водонагрівача часто викликають у користувачів багато питань. Важливо зрозуміти, як він працює, який тип обрати, як правильно встановити чи дійсно це економно. Детально відповідаємо на основні питання щодо встановлення та експлуатації бойлера далі.
Багато хто порівнює платіжки за електроенергію, якщо користується бойлером та за гарячу воду від централізованого водопостачання. Очевидно, що й електроенергія, і гаряча вода — це недешеве задоволення, ціна на яке постійно зростає.
Головна перевага, що надає вам установка бойлера, в тому, що ви платите дійсно за гарячу воду. На жаль, централізоване водопостачання рідко може похвалитися високою температурою води у кранах. Окрім того, тим хто живе у багатоквартирних будинках на вищому поверсі приходиться зливати воду, аби вона стала гарячою.
З водонагрівачем ви платите за безпосереднє користування. Можна регулювати температуру, вимикати прилад після користування і таким чином економити. У випадку з водопроводом навіть якщо на лічильниках «0» у вас все одне залишаються певні регулярні платежі.
Притримуючись цього простого алгоритму дій ви зможете запустити у роботу прилад без шкоди для нього.
Перш ніж підключити бойлер до мережі, його необхідно монтувати на стіну. Зазвичай у комплекті до водонагрівача йдуть усі необхідні кронштейни та кріплення. До речі, варто враховувати на стіну з якого матеріалу буде кріпитися водонагрівач. Якщо стіна з порожнистого матеріалу, то варто монтувати бойлер на розпірний кронштейн. Разом з тим, треба враховувати, що заповнений водою водонагрівач буде мати велику вагу, і підібрані кріплення повинні витримати її. Якщо не продумати ці нюанси, існує ризик, що бойлер може обірватися.
Тепер переходимо до наступного етапу — врізування бойлера в систему водопроводу. Декілька основних моментів:
Окремо зазначаємо про підключення бойлера до системи електропостачання. Зазвичай під бойлер монтується окрема розетка. Якщо система електрики старого зразка, її потрібно замінити. Також варто встановити запобіжник аби убезпечити від перепадів напруги прилад і саму систему.
Якщо ви регулярно користуєтесь водонагрівачем, то зливати з нього воду не потрібно. Однак якщо бойлер буде залишатися на певний час у приміщенні без опалення, воду рекомендується злити. При зниженні температури рідина всередині може замерзнути, а також розширитися при кристалізації. Це може призвести до пошкодження бака.
Ще одна причина за якої потрібно зливати воду з бака — це сервісне обслуговування. Зливши рідину можна очистити бак від накипу та замінити деталі, у яких вийшов строк служби.
Вартість послуги встановлення бойлера залежить від наступних факторів:
Зазвичай після виїзду на місце, огляду майбутнього фронту робіт майстер називає остаточну ціну за роботу.
Накопичувальний водонагрівач представляє собою бак, у якому зберігається нагріта вода. В середині баку є спеціальний нагрівальний елемент. Багато хто встановлює у квартирах та приватних будинках такий тип водонагрівача, адже це доволі практично та зручно.
Проточний водонагрівач відрізняється відсутністю бака. Вода проходить по спеціальній трубці через ТЕН і таким чином нагрівається. Це доволі зручний та простий у користуванні бойлер для дрібних побутових потреб.
Отже, ми представили відповіді на основні питання, що хвилюють користувачів бойлерів. Як правильно встановити, чи потрібно зливати воду, від чого залежить ціна монтажу водонагрівача. Розкрили основні переваги та недоліки проточних та накопичувальних бойлерів. Сподіваємось, що більшість складних речей стали більш зрозумілими.
Матеріал публікується на правах реклами ℗
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!