Ось ми й дочекалися літа 2023. А літо – це, як відомо, пора смачних фруктів і ягід та поживних овочів у великій кількості й за нижчою ціною. Полуниці, абрикоси, черешні й вишні, смородина, порічки, малина – мммм, насолода! Так і хочеться з’їсти все це разом, а ще краще – з морозивом чи… у вигляді смузі. Ось про смузі ми й поговоримо.
Смузі (з англ. smoothie, що означає “м’який, приємний” або “однорідний”) — це подрібнені блендером фрукти чи овочі з різними додатками. Після випробування цього продукту можна стверджувати, що смузі — це густий напій, або ж мус, який готують зі свіжих та/або заморожених фруктів, ягід, овочів, збиваючи їх у блендері до стану пюре. Також у смузі можна додавати молоко, кефір, йогурт, сік, а особливо влітку — лід. Головне — все добряче перемішати до однорідного стану блендером, як-то https://www.foxtrot.com.ua/ru/shop/blendery_tefal.html.
Перші смузі — бананові, ананасові тощо — з’явилися у 1930-х роках у США, в Каліфорнії. Показово, що їх запропонували виготовляти виробники блендерів. Тобто наші дані показують: якби не кухонний електроприлад — блендер, людство смузі не смакувало б.
Справді популярним цей напій став в Америці наприкінці 1960-х років, в епоху хіпі, коли смузі почали рекламувати як елемент здорового харчування. Та лише в 1990-х смузі масово з’явилися в супермаркетах, у кафе, та в вуличній торгівлі і поширилися по всьому світу. Дійшла ця мода і до України.
Смузі – це смачне, красиве і корисне в одній тарі. Смузі добре тамує спрагу, містить багато поживних речовин, і при цьому нескладне у приготуванні. Крім того, цікавий кольоровий напій подобається дітям.
Користь смузі полягає в таких аспектах:
На відміну від соку чи фрешу, смузі містить не лише рідку частину фруктів, а всю їхню м’якоть — клітковину, разом із вітамінами та мінералами. Завдяки цьому напій-мус добре насичує організм, не створюючи важкість у шлунку. А харчові волокна клітковини допомагають виводити з організму шкідливі речовини.
Щоб зробити смузі ще кориснішим і поживнішим, можна додавати до нього горіхи, насіння, пластівці, натуральний йогурт, мед, селеру, іншу зелень.
Як показує практика, приготувати смузі простіше, ніж фреш (свіжий сік). Адже для смузі потрібно менше продуктів, для їх чищення й нарізування знадобиться менше часу, й опісля лишається менше відходів. Ну, і сполоснути чашу блендера набагато простіше, ніж чистити сокодавку.
Фахівці дають кілька простих порад, щоб отримати від смузі максимум користі та не зіпсувати продукт.
Врахуйте, що смузі – не найкращий харч, якщо потрібно схуднути. Адже для його приготування використовується кілька овочів та фруктів, кожен із яких зберігає свою кількість вуглеводів та фруктози. Хіба що слід вибирати більше нецукрових продуктів та робити зелені смузі із селери, кропу, петрушки, базиліку, шпинату, капусти.
Якщо ви обираєте блендер саме для приготування смузі, звертайте увагу на пристрої потужністю вище 300 Вт. Підійдуть і стаціонарний (“стакан”), і занурювальний, і портативний блендер.
Лезо для кришення льоду — додаткова перевага. Із ним від смузі можна перейти до сорбетів та італійських десертів граніта.
Матеріал публікується на правах реклами ℗
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!