Зеленський підписав закони про звільнення від російських географічних назв та іспити на громадянство

Президент України підписав закон №7253 “Про географічні назви” щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України”, який називають важливим кроком у справі дерусифікації і деколонізації.

“21.04.2023 Повернуто з підписом від Президента України”, – вказано в картці законопроєкту на сайті Верховної Ради.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за цей закон 248 голосами 21 березня.

“Цей системний документ про звільнення нашої країни від маркерів «русского міра». Відповідно до закону російська імперська політика визнається злочинною та засуджується, пропаганда цієї політики та її символіки забороняється”, – прокоментував народний депутат, колишній голова УІНП Володимир В’ятрович (“Європейська солідарність”).

Закон набуде чинності через три місяці після опублікування, після чого органи самоврядування і військові адміністрації мають за пів року звільнити публічний простір від символів “русского міра”: демонтувати пам’ятники й пам’ятні знаки, перейменувати вулиці й інші об’єкти.

“Будуть перейменовані й населені пункти, назви яких пропагують російську імперську політику, її діячів чи пропагандистів.
В Україні більше не буде назв і зображень, присвячених суворовим і кутузовим, пушкіним і булгаковим, російським містам і завоюванням. Цінні пам’ятки будуть перенесені до музеїв.
Так само будуть перейменовані населені пункти, назви яких не відповідають стандартам української мови (на кшталт Октябрського чи Южноукраїнська)”, – наголосив В’ятрович.

За його словами, після набуття законом чинності юридичні особи матимуть місяць, щоб вилучити символи російської імперської політики зі своїх назв, документів та символіки. “Протягом трьох місяців російські символи мають щезнути і з товарних знаків”, – додав депутат.

Також цього дня президент Зеленський підписав закон про нові правила набуття громадянства, який передбачає іспити з української мови, історії України та знання Конституції.

Відповідну інформацію про закон №7606 “Про внесення змін до Законів України “Про громадянство України” та “Про забезпечення функціонування української мови як державної” щодо умов прийняття до громадянства України” розміщено на сайті Верховної Ради.

Згідно з актом, тепер для отримання громадянства України потрібно буде скласти іспити на знання української мови, історії та Конституції.

Читайте також:
Із Києва прибрали вулицю і площу Льва Толстого – загалом ухвалено 16 перейменувань

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна