Колишнього начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова доставили до вищого суду міста Ніш (Сербія), де заслуховують справу щодо ймовірного відмивання ним грошей. Під час судового засідання 6 квітня допитали батька Наумова, який пояснив, що знайдені під час арешту колишнього високопосадовця СБУ гроші були “сімейними”.
Про це повідомляють журналісти Балканської служби “Радіо Свобода”.
Як інформують “Схеми“, проєкт “Радіо Свобода”, сам Андрій Наумов був помічений у коридорі суду з кайданками на руках. Він перебуває в Сербії під арештом із червня 2022 року.
На засіданні 6 квітня суд заслухав Олега Наумова – батька арештованого посадовця з України. Він підтвердив версію захисту, що гроші, з якими затримали його сина під час арешту у Сербії, нібито належать родині.
Олег Наумов розповів, нібито 16 лютого 2022 року позичив гроші у свого бізнес-партнера, щоб відкрити телеканал.
“Я хотів відкрити новий канал і продати його кабельним операторам по всій Україні, тому мені потрібні були гроші. Я позичив їх у бізнес-партнера, зобов’язавшись повернути до кінця 2023 року”, – сказав Олег Наумов.
Також, за його версією, надалі він відмовився від ідеї створювати телеканал через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, перевів гроші у Європу та передав їх своїй невістці Анні Ревенко, “щоб вона купила будинок у Туреччині, куди переїде вся родина”.
Раніше “Схеми” віднайшли низку майна, оформленого на Ревенко, та довели, що вона є наближеною особою Андрія Наумова.
Жодних рішень суд цього дня не виніс, розгляд справи продовжать у травні.
Андрій Наумов очолював Головне управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України з літа 2019 року, коли до влади прийшов президент Володимир Зеленський і СБУ очолив Іван Баканов. За повідомленнями ЗМІ, Наумов імовірно курирував митницю, тіньовий обіг цигарок, збір за контрабанду. Також він фігурував у розслідуванні “Схем” про набуття елітного майна, неспівставного з офіційними доходами держслужбовця.
Президент Зеленський 14 жовтня 2020 року надав Наумову військове звання бригадного генерала. А 31 березня 2022 року – понизив на один ступінь – імовірно, за державну зраду. Напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну – 23 лютого – Наумов виїхав за кордон.
Андрія Наумова заарештували 7 червня 2022 року, коли він намагався потрапити з Сербії до Північної Македонії.
У суді в Ніші 17 березня Наумов заявляв, що 608 000 євро та 125 000 доларів, знайдені в автомобілі під час його арешту, – це “сімейні гроші”, і вони були потрібні, щоб переїхати до Стамбула.
В Україні Наумову оголосили дві підозри – у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, у зловживанні владою або службовим становищем та у шахрайстві і завданні збитків державі у розмірі понад 3,2 млн гривень.
Нині у Сербії перебуває на розгляді питання щодо його можливої екстрадиції в Україну.
Також повідомляли, що підозрюваний у держзраді колишній очільник Головного управління СБУ в АР Крим Олег Кулініч лобіював призначення Андрія Наумова на посаду першого заступника голови СБУ. Про це йдеться в оприлюднених ДБР 5 квітня розмовах Кулініча та колишнього заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича. На записах Кулініч також описував значний вплив Наумова на процеси в СБУ. Згідно з даними ДБР, Кулініч співпрацював із ФСБ РФ.
Читайте також:
Ексгенерал СБУ Наумов міг передавати РФ дані про системи безпеки ЧАЕС
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!