Суд у Москві арештував Дар’ю Трепову, яка нібито підірвала статуеткою пропагандиста Татарського

Басманний суд Москви арештував до 2 червня мешканку Петербурга Дар’ю Трепову, яку підозрюють у причетності до підриву і вбивства російського “воєнкора”, блогера-пропагандиста й бойовика Владлена Татарського (Максима Фоміна). Дівчина перебуватиме в СІЗО.

Про це ввечері 4 квітня повідомляють російські медіа.

Дівчині інкримінують злочин за двома статтями кримінального кодексу РФ – “терористичний акт, вчинений організованою групою, що спричинив навмисне заподіяння смерті людині” та “незаконне носіння вибухових пристроїв, вчинене організованою групою”.

Судове засідання щодо обрання запобіжного заходу Дар’ї Треповій проходило в закритому режимі. Сторона обвинувачення посилалася на те, що “публічний розгляд може порушити недоторканність приватного життя” учасників у кримінальному провадженні. Сама Трепова та її адвокат Данило Берман виступали проти цього.

3 квітня Слідчий комітет РФ затримав  Дар’ю Трепову в Санкт-Петербурзі. Російські канали поширили відео її допиту, де Трепова нібито зізналася, що 2 квітня принесла до кафе “Стріт-бар”, де проходив творчий вечір Татарського, статуетку, в якій була вибухівка. Внаслідок підриву Татарський-Фомін загинув, ще близько 15 людей отримали поранення.

Правоохоронці провели обшук за місцем проживання Трепової та допитали її матір та сестру.

3 квітня Національний антитерористичний комітет країни-агресора заявив, що вбивство Татарського було нібито сплановано українськими спецслужбами “із залученням агентури з-поміж осіб, які співпрацюють з так званим Фондом боротьби з корупцією Навального, активним прихильником якого є затримана Трепова”.

Як пише російське урядове інформагентство ТАСС, у 2022 році Трепова брала участь у несанкціонованому мітингу в день початку так званої “спеціальної операції” в Україні й була арештована на 10 діб.

Владлен Татарський. Довідка

Як пише “Фонтанка”, Владлен Татарський (справжнє ім’я – Максим Фомін) народився в Макіївці 1982 року. Був громадянином України. Працював у шахті, потім займався бізнесом.

У 2014 році, коли Росія почала гібридну агресію на Донбасі, Фомін перебував у в’язниці в Горлівці за обвинуваченням у збройному пограбуванні.

Нібито після того, як колонія потрапила під артилерійський обстріл, Татарський опинився на волі та долучився до збройних формувань бойовиків. Воював, зокрема, під керівництвом Ігоря Безлера. Надалі перейшов до терористичного угруповання “ЛНР”.

Надалі Татарський “служив у розвідці”, а з 2017 року зайнявся “журналістикою”, створивши групу “Терикони Донбасу”. У лютому 2022 року повернувся на передову як російський “воєнкор”-пропагандист.

Як письменник видав книжки – автобіографію “Біг”, а також “Війна” та серію оповідань “Медитація”.

Татарський перебуває під санкціями України за поширення російської пропаганди та виправдання агресії Росії проти України. Також він закликав завдавати ракетних ударів по українській енергетичній інфраструктурі, щоб не працювали лікарні й померло більше українців.

Фомін був знищений 2 квітня в кафе “Стріт-бар” в Санкт-Петербурзі, яке раніше нібито належало голові ПВК “Вагнер” Євгену Пригожину. Там у вихідні збирався пропагандистський клуб “Кібер Z фронт”. 2 квітня у закладі проходив творчий вечір Фоміна-Татарського. Вибухнув бюст, який подарувала Татарському Дар’я Трепова.

Читайте також:
Вбивство “воєнкора” Владлена Татарського: РФ киває на “київський режим”, Зеленський прокоментував

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна