Інформаційна операція чи невпевненість оборони: ISW прокоментував “зуби дракона” в Криму та на території Росії

Спорудження російських оборонних ліній у Бєлгородській і Курській областях є інформаційною операцією, щоб зобразити Україну загрозою для РФ. Тоді як будівництво укріплень в окупованому Криму свідчить про невпевненість росіян у спроможності утримувати захоплені території на півдні України.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни 10 березня.

За висновками ISW, росіяни продовжують встановлювати оборонні лінії в тилових районах на території РФ, де, ймовірно, ніколи не будуть вестися бойові дії. Зокрема, губернатор Бєлгородської області РФ В’ячеслав Гладков заявив 9 березня, що російська влада завершила будівництво “засічної лінії” укріплень уздовж кордону з Україною. За його словами, російські війська повинні виділити сили для захисту цієї системи укріплень у разі нападу України на Бєлгородську область.

Гладков повідомив, що російські чиновники витратили 10 млрд рублів (близько 132 млн доларів) на будівництво оборонної лінії. Але це, вважають аналітики Інституту, ймовірно, є марною тратою коштів на тлі питань про здатність Росії фінансувати свої військові зусилля в Україні.

Український Генеральний штаб також повідомив 10 березня, що російські війська продовжують будувати укріплення вздовж кордону Курської області з Україною. Це ще одна російська область, де, вважають в ISW, ймовірно, ніколи не буде бойових дій.

Аналітики ISW вважають, що російські чиновники в Курській і Бєлгородській областях, ймовірно, будують оборонні укріплення на підтримку інформаційних операцій, які мають на меті зобразити Україну як загрозу російській території, щоб представити війну в Україні як життєво важливу для РФ.

Крім того, глава окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив 10 березня, що російські війська будують оборонну лінію в Криму. В ISW зазначили, що укріплення в Криму знаходяться далеко від нинішньої лінії фронту на півдні України, а російський персонал і техніка, розміщені на цих лініях, були б більш доречними в інших місцях.

Продовження будівництва російських укріплень у Криму, припускають експерти інституту, може свідчити про те, що російські війська не впевнені у своїй здатності утримувати окуповані території на півдні України в довгостроковій перспективі.

В ISW додали, що наразі не спостерігають розгортання російських військ на жодній з цих оборонних ліній, а тому укріплення наразі не є важливими для російських операцій в Україні.

Читайте також:
Польща встановлює протитанкові укріплення на кордоні з Білоруссю

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна