Парламент Грузії у п’ятницю провів офіційну процедуру, яка “вбила” законопроєкт про “іноагентів”, що спричинив масові протести.
Про це повідомили грузинські ЗМІ, зокрема, “Перший канал”.
10 березня грузинські депутати відхилили у другому читанні законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”. Саме цей крок був необхідний для того, щоб ухвалений у першому читанні проєкт офіційно був знятий з розгляду.
Голосування відбулося попри те, що парламент мав не працювати протягом тижня через пошкодження внаслідок протестів.
Ініційований “Силою людей” проєкт винесли на голосування без обговорення. Документ підтримав всього один депутат, проти проголосували 35. Загалом на сесії були присутні 112 депутатів.
Учасники мітингу, що зібрався під парламентом, зустріли цю новину оплесками. Демонстранти перебувають біля заднього входу в парламент.
Як писала “Новинарня“, масові акції протесту в Грузії почалися після того, як 7 березня депутати парламенту від правлячої більшості у пришвидшеному режимі й несподівано для опозиції проголосували в першому читанні за законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” – аналог російського про “іноагентів”. Цей документ був ініційований фракцією “Сила народу”, яка є сателітом правлячої партії “Грузинська мрія”.
Скандальний законопроєкт вимагає від неурядових та медійних організацій, які отримують понад 20% свого фінансування з-за кордону, оголосити себе “іноземними агентами”, інакше їм загрожуватимуть великі штрафи та можливе ув’язнення. У результаті під дію такого закону підпадуть усі без винятку незалежні від влади грузинські організації.
Опозиція заявляє, що проєкт підготовлений за російським зразком і означає зсув у бік авторитаризму та зниження шансів Грузії приєднатися до ЄС.
Також він отримав широкий осуд з боку міжнародної спільноти. Зокрема, представник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що проєкт стане величезною невдачею і “вдарить по тих самих правах, які є центральними для прагнень народу Грузії”.
А верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ Жозеп Боррель попередив, що законопроєкт “несумісний із цінностями та стандартами ЄС” (наразі в Брюсселі розглядають заявку Грузії на вступ до Євросоюзу).
При цьому понад 80% населення Грузії підтримує європейську перспективу Грузії, яка також закріплена в конституції.
Опозиція пообіцяла проводити протести щодня – “до перемоги”.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, яка під час ухвалення законопроєкту перебувала з візитом у США, висловила свою підтримку протестувальникам і запевнила, що в разі його ухвалення застосує право вето. Водночас президент у Грузії наділений досить скромними повноваженнями, і в разі бажання правлячій коаліції буде нескладно подолати це вето в парламенті.
Читайте також:
Протести в Грузії: мітинг вночі розганяли спецпризначенці, проти активістів застосували водомети. ФОТО
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!