Українська спільнота ІТ-фахівців DOU та фонд KOLO оголосили збір 4,5 млн гривень на безпілотники для Збройних сил України.
“Кошти спрямуємо на придбання 20 комплексів БПЛА Wing Pro та резерв 10-15 крил для заміни втрачених”, – повідомили в DOU 1 лютого.
ІТівці нагадали, що у 2022 році їхня спільнота зібрала для потреб українського війська майже 100 млн грн, “та треба ще”.
Вони просять про інформаційну підтримку збору, адже збирати великі суми стає дедалі складніше.
Станом на кінець першої доби збору накопичено близько 332 тис. грн, або 7,4%.
Нагадаємо, у травні 2022 року IT-спільнота зібрала $1 млн на “літачок” для ЗСУ менш ніж за добу, а в серпні – повторно 31 млн грн на розвідувально-ударний дрон.
Безпілотні літальні комплекси Wing Pro – це FPV-дрони у вигляді “крила”.
Функція FPV – це “вид від першої особи”. Такою абревіатурою позначають один із напрямків радіокерованого авіамоделізму та дронарства, коли здійснюється не тільки керування дроном/моделлю по радіоканалу системи радіокерування, а й прийом із цього апарата відеозображення в режимі реального часу.
“Пташки” Wing Pro мають дві камери, курсову й GoPro 10, та добре працюють у зимових умовах із низькою хмарністю.
Пілот, що управляє безпілотником в безпечному місці, має спеціальні окуляри, що дозволяють йому побачити картинку так, ніби він — за штурвалом літака.
Робота на крилах із застосуванням додаткових камер та підключення інтернету через Starlink дає можливість коригувати вогонь в режимі реального часу.
Хоч складники безпілотника завозять, головним чином, зі США, сам комплекс збирається українцями з групи “Небесна кара”.
“Остання місія довела спроможність техніки та пілотів, підготовлених “Небесною карою”, виконувати складні завдання на тимчасово окупованих територіях в умовах протидії ворожих РЕБ”, – зазначає DOU.
Wing Pro в дії на Запорізькому напрямку:
Щоб задовольнити запити від різних підрозділів на FPV-дрони, “Небесна кара” відкриває ще одну школу пілотів у Запоріжжі. А значить — буде більше пілотів, більше комплексів Wing Pro і як наслідок — більші цифри знищених окупантів у щоденних звітах Генштабу.
Читайте також:
“Бачити, як горить р…сня – найбільша нагорода для інженера”. Як працює волонтерська Дронарня
Проєкт “Зберегти Україну” реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Проєкт "Новинарні" "Зберегти Україну" здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com