У Силах тероборони почався другий курс вишколу командирів

У Силах територіальної оборони ЗСУ розпочався навчальний курс “Вишкіл капітанів”, розроблений на основі стандартів планування виконання бойових завдань в країнах НАТО з урахуванням новітнього досвіду ведення бойових дій у російсько-українській війні.

Упродовж семи тижнів 90 командирів рот, взводів і офіцерів штабів батальйонів з усіх регіонів України вивчатимуть процедури ухвалення військових рішень, ділитимуться бойовим досвідом і розвиватимуть свої лідерські навички, повідомляє пресслужба ТрО ЗСУ.

Інструктори “Вишколу капітанів” мають бойовий досвід та пройшли підготовку у Великій Британії.

Такий курс відбувається вже вдруге: у грудні 2022 року 56 офіцерів пройшли навчання і вже повернулись до своїх підрозділів та застосовують здобуті навички на практиці.

“Бойовий дух наших бійців найбільшою мірою залежить від спроможності командирів. Так само від мудрості командира часто залежить життя бійців. Підготовка військових лідерів і розвиток нової культури військового лідерства допоможе зробити нас сильними та спроможними”, — вважає командувач Сил територіальної ЗСУ генерал-майор Ігор Танцюра.

“Вишкіл капітанів пропонує інструменти для ухвалення командирських рішень. Наша реальність —

для теперішньої протяжності фронту завжди чогось бракуватиме: озброєння, людей, припасів. Та якості справжнього лідера дозволять йому виконати завдання.

Адже боєздатність підрозділу – це лідерство командира, помножене на решту необхідних складових: дисципліну, зброю, підготовку. Що сильніший лідер, то краще він примножує бойову ефективність команди. Лідерами не народжуються. Лідерство – це навик, який можна здобути і вдосконалити”, — сказав під час відкриття курсу начальник штабу — заступник командувача ТрО ЗСУ бригадний генерал Сергій Собко.

Фото: ФБ Сили територіальної оборони ЗСУ

Курс відбувається за підтримки основних партнерів — благодійного фонду “Повернись живим”, ІТ-компанії Genesis, мультипродуктової IT-компанії SocialTech та уряду Великої Британії, який допоміг з підготовкою інструкторів.

Планується, що впродовж 2023 року “Вишкіл капітанів” пройдуть до 600 офіцерів Сил тероборони ЗСУ — командирів рот та офіцерів штабів.

Навчальний курс складається з блоків, присвячених історії боротьби за незалежність України, теорії військової справи, лідерству, керуванню підрозділом та процедурам планування бойових операцій: планування наступального бою, оборонного бою і планування дій роти Сил ТрО під час стабілізаційних дій, опанування питань дій батальйону в наступі та в обороні за процедурами, які використовують в арміях провідних країн світу.

Фото: ФБ Сили територіальної оборони ЗСУ

Читайте також:
У Силах тероборони ЗСУ відбувся перший випуск курсу “Вишкіл капітанів”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]