Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом. Розмова відбулася того ж дня і на ті ж теми, що й із президентом РФ Путіним.
Як повідомила пресслужба Банкової 5 січня, глава Української держави “поінформував колегу про ризики ескалації на фронті та заявив про необхідність подальшого посилення армії України. Лідери обговорили деталі безпекової співпраці двох країн”.
Володимир Зеленський і Реджеп Таїп Ердоган торкнулися теми ядерної безпеки, зокрема ситуації на ЗАЕС. Президент України наголосив на необхідності повної демілітаризації станції.
Співрозмовники обговорили питання обміну військовополоненими за турецького посередництва. Володимир Зеленський відзначив особисту роль турецького колеги.
Президент України “також відзначив готовність Туреччини взяти участь у реалізації формули миру, яка містить десять кроків. Лідери виступили за подальше функціонування й розширення “зернового коридору”, повідомила також пресслужба президента.
Зі свого боку, управління зв’язків із громадськістю адміністрації президента Туреччини повідомляє про розмову приблизно те саме: “…Співрозмовники обговорили тему турецької підтримки в гуманітарній та енергетичній сферах, а також питання “зернового коридору”. Президент Туреччини заявив про готовність своєї країни до посередницьких зусиль щодо досягнення довгострокового миру між РФ та Україною.
Ердоган привернув також увагу до зусиль з організації обміну полоненими, а також підкреслив готовність Анкари до дипломатичного внеску в прискорення процесів навколо Запорізької АЕС”.
Раніше цього дня, 5 січня, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонну розмову з російським президентом Путіним. Він сказав Путіну, що заклики до миру та переговорів мають бути підкріплені одностороннім оголошенням про припинення вогню та “баченням справедливого рішення”.
При цьому Володимир Путін начебто “підтвердив відкритість Росії до серйозного діалогу” з Україною, але за умови, що влада в Києві виконає “відомі вимоги”, які неодноразово озвучувалися, та буде враховувати “нові територіальні реалії”, тобто визнає окупацію українських територій рашистами.
Після цього Путін доручив Шойгу запровадити “різдвяне перемир’я” 6-7 січня.
Читайте також:
Путін записав новорічне звернення в штабі округу в Ростові все з тією ж актрисою-білявкою
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!