Іран утримується від поставки ракет до РФ через потенційні наслідки, – ГУР

Речник Головного управління розвідки МОУ Андрій Юсов заявив, що Росія та Іран мають попередні домовленості щодо постачання іранських ракет до РФ для війни проти України, але Іран утримується через потенційні наслідки.

Про це Юсов сказав в ефірі телемарафону в четвер, 29 грудня, передає “Українська правда”.

“Постачання іранських дронів триває. Що стосується балістичних ракет, це така омріяна зброя для Путіна, але поки що отримати її він ніяк не може. Над цим триває серйозна робота, хоча попередні домовленості, ми знаємо, що вони є, але тепер залишилось дочекатись і подивитись”, – сказав представник ГУР.

“Наскільки нам відомо, то в Ірані не всі так палають бажанням допомагати Путіну, розуміючи чим це для іранського режиму може загрожувати”, – додав він.

Контекст

У серпні 2022 року стало відомо, що Росія отримала від Ірану сотні ударних безпілотників, зокрема дронів-камікадзе Shahed-136. Вони були використані під час її повномасштабного вторгнення в Україну. Сам Іран заперечував цей факт, хоча були дані розвідки про завантаження цих БПЛА у транспортні літаки.

У середині вересня почастішали випадки застосування росіянами на фронті цих дронів по об’єктах цивільної інфраструктури в Україні (Росія називає їх “Герань-2”).

13 вересня Управління стратегічних комунікацій ЗСУ повідомило, що українські військові вперше збили Shahed-136 – поблизу Куп’янська Харківської області.

23 вересня ЗС Росії використали ці БПЛА для удару по Одесі, завдавши руйнувань та вбивши людину.
Водночас за добу 23 вересня ППО ПС ЗСУ знищили шість іранських дронів-камікадзе.

Після цього Україна вирішила позбавити посла Ірану в Україні акредитації, а також суттєво скоротити кількість дипломатичного персоналу іранського посольства.

Якщо спершу дрони-камікадзе били передусім по цілях на півдні України, то в ніч на 5 жовтня безпілотниками Shahed-136 було завдано удару по Київській області – шість влучань та вибухів. Пошкоджено три будинки, постраждала одна людина (що під удар потрапив ППД 72-ї механізованої бригади в Білій Церкві).

У мережі показали двигун безпілотника іранського виробництва Shahed-136, який атакував казарми 72 омбр.

Надалі Іран поставив до РФ другу партію “шахедів”.

ЗСУ навчилися збивати їх (іноді навіть зі стрілецької зброї), тому росіяни почали запускати такі дрони вночі, зокрема і з території Білорусі.

5 листопада Тегеран уперше визнав, що відправив дрони-камікадзе в Росію, але наполягав, нібито вони були поставлені ще до повномасштабного до вторгнення.

США висловили тривогу з приводу “повномасштабного оборонного партнерства” між Тегераном і Москвою.
Перед тим американські ЗМІ інформували, що Іран нарощує постачання зброї Росії для війни проти України і, крім безпілотників, готовий передати їй також ракети класу “земля-земля”. Ідеться про балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar, здатних вражати цілі на відстані 300 і 700 кілометрів відповідно.

Міністерство закордонних справ Ірану заявило, що воно не буде “ні від кого домагатися дозволу” на розширення відносин з Росією.

Читайте також:
Іран відреагував залякуванням на заяву Зеленського в Конгресі США

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна