Конституційний суд визнав конституційним закон “Про свободу совісті та релігійні організації” , який передбачає перейменування УПЦ МП.
Про це у вівторок, 27 грудня, повідомили в пресслужбі суду.
“Конституційний суд ухвалив рішення у справі щодо повної назви релігійних організацій, дійшовши висновку, що зміни до статті 12 закону “Про свободу совісті та релігійні організації” є конституційним”, – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, закон зобов’язав релігійні об’єднання відображати належність до релігійної організації за межами України, до якої вона входить, шляхом обов’язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації.
Він також установив обмеження в умовах війни доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників релігійних організацій, керівний центр якої розташований за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала частину території України, у частини, з’єднання ЗСУ та інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших обмежень, передбачених Законом.
Суддями-доповідачами у справі були Сергій Головатий і Олександр Петришин.
Повний текст рішення КСУ має оприлюднити у середу, 28 грудня.
Як писала “Новинарня“, в квітні 2019 року КС відкрив провадження щодо перейменування УПЦ МП.
Читайте також:
Суд призупинив перейменування УПЦ МП
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!