Кампанія “Чуєш? Плюс. Плюс”: реабілітація військових, що отримали травми органів слуху

Громадська організація “Відчуй” почала кампанію “Чуєш? Плюс. Плюс” – це реабілітація військових, що вже отримали травми органів слуху, та заходи щодо превенції втрати слуху в майбутньому.

Як розповіли “Новинарні” організатори кампанії, проєкт реалізується спільно з Міністерством охорони здоров’я та уповноваженою президента України з питань безбар’єрності.

ГО “Відчуй” базується в Києві та понад 10 років піклується про українців із порушеннями слуху. Її головою є Людмила Пишна – дружина нечуючого голови Нацбанку Андрія Пишного.

“На сьогодні захисники та захисниці України, окрім поранень на полі бою, отримують акустичні травми органів слуху. Постійне шумове навантаження призводить до погіршення можливості чути аж до повної втрати. Звуки пострілів, залпи артилерії, серії вибухів, розриви снарядів поряд, ударні хвилі – все це впливає на функціонування вуха.

У разі акутравми за медичної необхідності якомога раніше має бути проведене слухопротезування. Наступним важливим етапом є подальший психолого-педагогічний супровід”, – розповіли в ГО “Відчуй”.

У межах “слушної” кампанії спеціальні педагоги та психологи громадської організації консультуватимуть вже слухопротезованих військовиків, тобто знову навчать сприймати звуки. Супровід та консультації будуть проводити як в онлайн-форматі, так і офлайн у центрі ГО “Відчуй” у Києві.

“Війна не назавжди. Вона обов’язково закінчиться нашою перемогою. Захисники та захисниці країни повернуться в мирне життя. Голос рідних, сміх дітей, гавкіт домашнього улюбленця та звуки рідного міста – все, що так цінно – має бути почутим. Тож наше завдання – максимально вберегти військових від втрати слуху та якомога швидше відновити здатність чути тих, хто вже отримав травму”, – говорить Людмила Пишна.

“На жаль, відсоток травм органів слуху військових високий. Причини очевидні. Території бойових дій – зони екстремально гучних звуків. Уникнути їх практично нереально. Звідси і “професійні” ушкодження. Шум впливає на систему травлення і кровообігу, серцево-судинну, ендокринну та нервову систему. Шок, контузія, можливий розрив барабанної перетинки – наслідки звуку в діапазоні від 150 до 170 децибелів. Це якраз діапазон вибуху. Все, що вище – смертельно”, – коментує міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Щоб запобігти таким негативним наслідкам, громадська організація “Відчуй” ініціювала придбання пристроїв для захисту органів слуху українських військових. Індивідуальні тактичні звукові фільтри – беруші, спеціально розроблені для військового використання. Вони захищають від небезпечних піків шуму, залишаючи можливість чути тих, хто поруч.

“Якісний захист органів слуху – на рівні захисту корпусу, кінцівок та голови. Це про безпеку тих, хто воює за нашу країну. Консультування та супровід в питаннях адаптації до нових слухових можливостей – це про включеність у соціум без бар’єрів”, – каже Тетяна Ломакіна, радниця – уповноважена Президента України з питань безбар’єрності.

Дізнатись більше та записатися на консультацію, а також долучитися до фандрейзингу на придбання індивідуальних фільтрів захисту органів слуху українських військових у межах слушної кампанії “Чуєш? Плюс. Плюс” можна тут.

Проєкт “Зберегти Україну” реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]