Громадська організація “Відчуй” почала кампанію “Чуєш? Плюс. Плюс” – це реабілітація військових, що вже отримали травми органів слуху, та заходи щодо превенції втрати слуху в майбутньому.
Як розповіли “Новинарні” організатори кампанії, проєкт реалізується спільно з Міністерством охорони здоров’я та уповноваженою президента України з питань безбар’єрності.
ГО “Відчуй” базується в Києві та понад 10 років піклується про українців із порушеннями слуху. Її головою є Людмила Пишна – дружина нечуючого голови Нацбанку Андрія Пишного.
“На сьогодні захисники та захисниці України, окрім поранень на полі бою, отримують акустичні травми органів слуху. Постійне шумове навантаження призводить до погіршення можливості чути аж до повної втрати. Звуки пострілів, залпи артилерії, серії вибухів, розриви снарядів поряд, ударні хвилі – все це впливає на функціонування вуха.
У разі акутравми за медичної необхідності якомога раніше має бути проведене слухопротезування. Наступним важливим етапом є подальший психолого-педагогічний супровід”, – розповіли в ГО “Відчуй”.
У межах “слушної” кампанії спеціальні педагоги та психологи громадської організації консультуватимуть вже слухопротезованих військовиків, тобто знову навчать сприймати звуки. Супровід та консультації будуть проводити як в онлайн-форматі, так і офлайн у центрі ГО “Відчуй” у Києві.
“Війна не назавжди. Вона обов’язково закінчиться нашою перемогою. Захисники та захисниці країни повернуться в мирне життя. Голос рідних, сміх дітей, гавкіт домашнього улюбленця та звуки рідного міста – все, що так цінно – має бути почутим. Тож наше завдання – максимально вберегти військових від втрати слуху та якомога швидше відновити здатність чути тих, хто вже отримав травму”, – говорить Людмила Пишна.
“На жаль, відсоток травм органів слуху військових високий. Причини очевидні. Території бойових дій – зони екстремально гучних звуків. Уникнути їх практично нереально. Звідси і “професійні” ушкодження. Шум впливає на систему травлення і кровообігу, серцево-судинну, ендокринну та нервову систему. Шок, контузія, можливий розрив барабанної перетинки – наслідки звуку в діапазоні від 150 до 170 децибелів. Це якраз діапазон вибуху. Все, що вище – смертельно”, – коментує міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Щоб запобігти таким негативним наслідкам, громадська організація “Відчуй” ініціювала придбання пристроїв для захисту органів слуху українських військових. Індивідуальні тактичні звукові фільтри – беруші, спеціально розроблені для військового використання. Вони захищають від небезпечних піків шуму, залишаючи можливість чути тих, хто поруч.
“Якісний захист органів слуху – на рівні захисту корпусу, кінцівок та голови. Це про безпеку тих, хто воює за нашу країну. Консультування та супровід в питаннях адаптації до нових слухових можливостей – це про включеність у соціум без бар’єрів”, – каже Тетяна Ломакіна, радниця – уповноважена Президента України з питань безбар’єрності.
Дізнатись більше та записатися на консультацію, а також долучитися до фандрейзингу на придбання індивідуальних фільтрів захисту органів слуху українських військових у межах слушної кампанії “Чуєш? Плюс. Плюс” можна тут.
Проєкт “Зберегти Україну” реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
У КМДА розповіли про якість води в столиці у зв’язку із забрудненням Сейму
МЗС України відреагувало на можливу передачу Іраном балістичних ракет до РФ
Співак Дантес з командою привітали ГУР з Днем воєнної розвідки кавером на хіт Брітні Спірс. ВІДЕО
Росіяни накрили вогнем з артилерії Костянтинівку: вбили трьох людей, є поранені
ЗСУ випалюють російську піхоту “безпілотниками-драконами” з розплавленим металом, — ЗМІ. ВІДЕО
На Лимано-Купʼянському напрямку гвардійці збили FPV-дроном рідкісний російський БпЛА “Мерлін-ВР”
У ДСНС показали кадри ліквідації наслідків авіаудару по Сумах, який забрав життя двох людей. ВІДЕО
Росія втратила в Україні вже понад 625 тисяч солдатів: підрахунки Генштабу
На фронті — 183 боєзіткнення за добу: у Генштабі назвали “найгарячіші” напрямки
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com