Документи на авто: що повинно завжди бути у водія ℗

Керування автомобілем — це відповідальна справа. Тому за кермом завжди необхідно мати належні документи. Тим паче, що сьогодні оформити та зберігати їх можна онлайн. Яскравим прикладом є автоцивілка від ARX, яку можна отримати буквально за 5-7 хвилин. Які документи потрібно мати при собі водієві — розповідаємо нижче.

Які документи потрібно мати за кермом?

120 років тому, коли вперше з’явився автомобіль, водієві було достатньо мати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Сьогодні ж кількість необхідних документів значно більша, а деякі з них потрібно мати при собі кожного разу, сідаючи за кермо. Такими документами є:

  1. Посвідчення водія відповідної категорії.
  2. Документ про реєстрацію авто.
  3. Дійсний поліс страхування.

Також, залежно від транспортного засобу, водія та типу перевезень, можуть знадобитись додаткові документи. Наприклад:

  • документи, що підтверджують інвалідність;
  • талон техогляду (для пасажирських та вантажних перевезень);
  • маршрутний лист і графік руху (для тих, хто курсує певним маршрутом);
  • дозвіл на використання спецсигналів (для машин з кольоровими маячками та сиренами).

Варто зазначити, що в Україні більшість необхідних документів дійсні як в паперовому, так і в електронному вигляді. Наприклад, страхова компанія ARX надає можливість оформити автоцивілку онлайн та може надіслати готові документи по email. Під час перевірки працівники поліції мають змогу перевірити документи в базі Моторного (транспортного) страхового бюро.

Що також має бути в авто, крім документів?

Сидячи за кермом, водієві необхідно мати не лише відповідні документи, але й певні предмети. Відповідно до Правил дорожнього руху (п.31.4.7-е), автомобіль має містити:

  • медичну аптечку з позначенням відповідного типу авто;
  • ліхтар, що мигає, та знак аварійної зупинки;
  • вогнегасник.

Всі предмети мають відповідати стандартам та бути розміщені у спеціально відведених для них місцях. Порушення комплектності транспортного засобу не карається штрафом, проте працівник поліції буде зобов’язаний винести водієві попередження.

Щоб уникнути неприємностей на дорозі, водій повинен забезпечити своє авто всім необхідним. З належно оформленими документами їзда на автомобілі буде спокійною та безпечною.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]