Riy Military Sleeping System (RiyMSS) – спальна система, над розробкою якої волонтери благодійного фонду “Рій” працювали три місяці. Вона призначена для військових, що часто змінюють дислокацію та змушені спати поза приміщеннями.
Про це повідомили у фонді “Рій”, закликавши жертвувати на виготовлення таких спальників і висловлюючи готовність поділитися своєю розробкою.
“У процесі розробки спальної системи волонтери детально вивчили технічні характеристики спальників за стандартами НАТО і спільно з українським виробником туристичного спорядження розробили RiyMSS. За основу взяли спальний мішок українського виробництва та удосконалили конструкцію керуючись рекомендаціями військових, технологів і навіть альпіністів. Свою спальну систему також тестували в польових умовах”, – ідеться в повідомленні.
За даними фонду, спальні системи RiyMSS отримали схвалення у Командування логістики Командування Сухопутних військ Збройних Сил України. Вже зараз є запити на спальну систему від 23 підрозділів ЗСУ.
“Вартість однієї системи – 5 тис. грн, що втричі дешевше, ніж імпортні подібної якості. До того ж отримати її українські захисники можуть вже протягом місяця, замість пів року – стільки часу треба для бронювання, купівлі та пересилки в Україну іноземних військових спальників”, – зазначили у фонді.
Спальна система “Рій” складається з трьох елементів, які в комплексі забезпечують максимальний комфорт для військового:
“Туристичні спальники зараз чи не єдина альтернатива RiyMSS, але далеко не найоптимальніша”, – каже Діана Ільницька, засновниця благодійного фонду “Рій” та одна з ідейних натхненниць проєкту. За її словами, туристичні спальники – не лише яскраві, що є мінусом в умовах дотримання маскування, а й мають іншу конструкцію. Туристу не потрібно спати в повному бойовому обмундируванні, а військові натомість не завжди можуть навіть роззутися. Крім того, для них можливість швидко вибратись із “ліжка” може бути межею між життям і смертю.
Мета волонтерів – виготовити для захисників 5000 спальних систем “Рій”, а для цього потрібно зібрати 25 млн грн. Сума чимала, тож у фонді закликають усіх небайдужих підтримати збір.
Погодні умови та наближення холодів не дають можливості затягувати процес виробництва систем “Рій” – невідкладно потрібні як кошти для оплати виробництва спальних систем, так і підрядники, щоб масштабувати їх виготовлення.
Також волонтери запрошують виробників та інші організації до співпраці – готові поділитись технологією та досвідом заради забезпечення воїнів надійними спальними системами.
Подати заявку на отримання військовим спальних систем: https://forms.gle/wB9dyxk2EbH22EtM8
Анатомічна форма – спальний мішок виконаний у формі “кокона”, що повторює анатомію тіла та ефективніше зберігає тепло всередині системи. У спальній системі значно збільшено місце в районі грудної клітини та ніг з метою досягнення найбільшого комфорту при відпочинку військовослужбовців у повному спорядженні.
Читайте також:
В Одесі волонтери створили гуманітарний центр для допомоги військовим і медикам
Проєкт “Зберегти Україну” реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
Фонд держмайна продав готель “Україна” в Києві за 2,5 млрд грн: хто купив
За ексголову Дніпропетровської ОВА Резніченка внесли 30 мільйонів застави
Кличко відповів, чи підключать світлофори Києва до ліній критичної інфраструктури
Співробітниця оборонного заводу Запоріжжя шпигувала для РФ: прийшла контррозвідка
Рада провалила постанову про дерусифікацію назв 330 населених пунктів
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com