Україна закликала держави G20 виключити РФ зі свого складу

Верховна Рада України звернулася до держав G20 з пропозицією виключити Російську Федерацію зі свого складу.

Про це в середу, 16 листопада, повідомив народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк у телеграмі.

Відповідну постанову “Про Звернення Верховної Ради України до держав Групи Двадцяти щодо виключення Російської Федерації зі складу цієї Групи” (№8203) підтримали 310 парламентаріїв

Так, згідно з текстом документа, український парламент звертається до держав G20 з пропозицією виключити Росію зі свого складу як таку, що не відповідає цілям і принципам об‘єднання.

ВР просить Групу Двадцяти рішуче закликати Російську Федерацію припинити злочин агресії проти України, вивівши підрозділи збройних сил РФ й інших підконтрольних державі-агресору незаконних військових формувань, та поважати територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаного державного кордону.

Парламент також закликає засудити терористичні дії Росії, спрямовані на знищення України, геноцид українського народу, дестабілізацію енергетичної системи та продовольчої безпеки держав світу.

Крім того, Верховна Рада звертається з проханням про підтримку прагнення України, Туреччини та Організації Об’єднаних Націй щодо продовження дії Чорноморської зернової ініціативи для безперешкодного забезпечення поставок продовольства до держав, населення яких потерпає від голоду.

При цьому український парламент вимагає посилити санкційний тиск на Російську Федерацію, щоб зупинити війну та глобальну світову кризу, створену державою-агресором, а також відновити міжнародний правопорядок, що базується на взаємній повазі та співробітництві, а не на ядерному чи будь-якому іншому шантажі, примусі та застосуванні сили.

Водночас ВРУ закликає суттєво наростити економічну, фінансову та безпекову допомогу Україні, яка дасть змогу прискорити перемогу держави в оборонній війні проти РФ та повернути мир, стабільність і безпеку у світі.

Читайте також:
“Коли я кажу “G19″, я не помиляюся”: Зеленський ще раз виступив на саміті “групи двадцяти”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]