Латвія продовжила режим надзвичайної ситуації на кордоні з Білоруссю

Попри заперечення міністерства юстиції, уряд Латвії підтримав збереження режиму надзвичайної ситуації в краях, що межують із Білоруссю, до 10 лютого 2023 року.

Про це в середу, 2 листопада, інформує канал LSM.

Через потік мігрантів боку Білорусі надзвичайну ситуацію в прикордонних з цією державою самоврядних краях оголосили 11 серпня 2021 року.

У листопаді закінчується термін чергового продовження цього режиму.

МВС же запропонувало продовжити його знову і уряд його підтримав: до 10 лютого в Лудзенському, Краславському, Аугшдаугавському краях і Даугавпілсі збережеться надзвичайна ситуація.

Рішення не було одноголосним, адже міністерство юстиції виступало проти продовження.

Відомство вважає, що для нього немає правового підґрунтя, оскільки НС – це особливий тимчасовий режим, а в перерахованих самоврядних органах він діє вже більше ніж рік, тобто досить довгий термін, щоб виправити “звичайне” нормативне регулювання, якщо воно в нинішньому вигляді не дає змоги забезпечити недоторканність кордонів країни і запобігти нелегальній міграції.

На це прем’єр-міністр Кріш’яніс Каріньш зауважив, що аргументи мін’юсту зрозумілі, тож наступному міністру внутрішніх справ може бути доручено справді змінити нормативну базу так, щоб не треба було знову і знову продовжувати НС.

Передісторія

Зараз на кордоні з Білоруссю триває будівництво паркану. У середині жовтня були готові 14 км, на ще 40 км йшло будівництво, а загальна протяжність латвійсько-білоруського кордону 1 173 км.

У нещодавній доповіді організації з прав людини Amnesty International стверджується, що біженців і мігрантів на кордоні Латвії довільно затримують, піддають тортурам і змушують “добровільно” повертатися до своїх країн. МВС і Прикордонна охорона ці звинувачення категорично заперечують. Омбудсмен Юріс Янсонс ще в серпні заявляв, що твердження Amnesty International про жорстоке поводження з мігрантами на латвійському кордоні неправдиві.

У серпні ж у листі, адресованому міністру внутрішніх справ Латвії, комісар із прав людини Ради Європи Дуня Міятович висловила стурбованість у зв’язку з повідомленнями про жорстоке поводження латвійських прикордонників із мігрантами на білоруському кордоні.

Читайте також:
Сейм Латвії підтримав заборону обиратись до Європарламенту екскомуністам

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна