Резніков ініціює системне покарання російських воєнних злочинців за допомогою “Рамштайну”

Притягнення російських воєнних злочинців до відповідальності має стати частиною спільних зусиль міжнародної коаліції, яка протидіє російській агресії, і для цього МОУ ініціює звернення у форматі “Рамштайн” із проханням делегувати експертів із військової юстиції та фахівців з протидії воєнним злочинам.

Про це в суботу, 13 серпня, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

“Не маю жодних сумнівів, що після перемоги України у цій війні ми в той чи інший спосіб “наздоженемо” кожного з причетних до варварських вбивств і знущань. Представники сил оборони України неодноразово і дуже чітко висловлювались з цього приводу. Раніше чи пізніше, але це станеться. Водночас наша відповідь має бути не лише принциповою, але й системною. Важливою складовою протидії воєнним злочинам має стати демонстрація, що покарання буде невідворотнім і не обмеженим в часі”, – написав Резніков у фейсбуці.

За словами міністра, у першу чергу це стосується не рядових виконавців, а осіб, які віддають накази, заохочують чи виправдовують злочини. Також ніхто не скасовував відповідальність і тих, хто сіє брехню та ненависть.

Резніков наголосив, що жорстоке масове вбивство росіянами українських військовополонених в Оленівці вкотре проявило злочинну сутність і нелюдську природу всього, що намагається принести Кремль на українську землю.

На думку міністра оборони, який є фаховим юристом, щоб притягнення окупантів до відповідальності стало реальністю, потрібно створити систему правових заходів реагування на воєнні злочини під час війни, якої Європа не бачила вже 80 років, яка міститиме елементи, що можуть не повною мірою бути охоплені чинними нормами права.

“…Переконаний, що притягнення злочинців до відповідальності має стати частиною спільних зусиль міжнародної коаліції, яка протидіє російській агресії.

Саме тому я ініціюю звернення через наше Міністерство закордонних справ до країн-учасниць Ukraine Defence Contact Group (відома в Україні як формат «Рамштайн») з проханням делегувати експертів з військової юстиції, фахівців з протидії воєнним злочинам.

Мета – утворити міжнародні групи, які допомагатимуть з роботою по конкретних кейсах російських воєнних злочинів в Україні, а також аналізуватимуть практичні аспекти покарання за воєнні злочини, вчинені під час війни, що містить багато гібридних елементів.

Координація у сфері покарання російських злочинців може стати важливим доповненням роботи з надання допомоги зброєю, у чому «Рамштайн» завдяки лідерству великого друга України і мого друга, міністра оборони США Ллойда Остіна ІІІ вже продемонстрував видатні результати”, – розповів Резніков.

Також глава МОУ зазначив, що вже звернувся через наше МЗС до президента Європейського суду з прав людини Роберта Спано “щодо необхідності інтерпретації статей 2 та 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод з урахуванням сучасних умов та обставин жахливих злочинів Російської Федерації проти українських військовополонених. Зокрема, у контексті розгляду конкретної справи українських військовополонених, рішення за яким може стати дороговказом під час розгляду інших справ”.

“Росія отримує відсіч на полі бою, в інформаційній, економічній, енергетичній сферах. Юридичний фронт має послати кремлю та усім причетним до агресії проти України чіткий сигнал, що вислизнути чи сховатися не вийде.

Єдиний шанс на порятунок хоч якоїсь перспективи для відповідних осіб у Росії – негайно припинити участь у злочинній агресії і конкретними діями пом’якшити наслідки”, – заявив Резніков.

“Не варто зволікати. Адже після чергового звірячого вчинку російських окупантів чи після публічної наруги над нашими воїнами на кшталт «суду», який замислили вчинити у Маріуполі, зменшуються шанси відмежуватися від цього варварства і збільшуються ризики прийняти на себе всю повноту відповідальності”, – додав міністр.

Читайте також:
Не допустити судилища: Україна виступила із заявою щодо полонених захисників Маріуполя

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".