Європарламент схвалив резолюцію, закликавши ЄС надати Україні статус кандидата на вступ

Європарламент підтримав резолюцію із закликом надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС, а також якнайшвидше надавати Україні необхідну зброю.

Про це ввечері в середу, 8 червня, повідомляє Deutsche Welle.

Рекомендацію “щодо зовнішньої, безпекової та оборонної політики ЄС після вторгнення РФ до України” схвалили голосами 438 депутатів. 65 висловились проти, 94 – утрималися.

Раніше цього дня з трибуни ЄП в Брюсселі виступив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, який закликав: “Якщо Україна не отримає статус кандидата на вступ до ЄС, меседж отримає Путін”.

Відтак увеері Європарламент рекомендував Раді ЄС надати Україні статус кандидата до Євросоюзу “як чіткий політичний сигнал солідарності з народом України”.

Крім того, Європарламент рекомендував “без зволікань надати зброю у відповідності до потреб, висловлених українською владою, зокрема використовуючи Європейський інструмент підтримки миру та координаційний центр, а також за двосторонніми угодами між державами ЄС і Україною”. За цим інструментом Євросоюз вже виділив на зброю для України 2 млрд євро.

У тексті наголошують на суверенному праві України самій обирати свої альянси без зовнішнього втручання, закликають розслідувати воєнні злочини, скоєні російською армією в Україні, а також закликають ЄС запровадити вторинні санкції щодо організацій і третіх країн, які допомагають Росії обходити санкції.

“Стратегічною ціллю вільного світу є допомогти Україні у підсумку завдати поразки російському агресору та відновити контроль над її міжнародно визнаною територією”, – зазначено в документі.

ЄП закликав надати Україні “усю необхідну підтримку – обладнання, військову, фінансову, гуманітарну”, та зробити якнайбільший внесок у повоєнну відбудову країни. Окремо пропонують створити юридичний інструмент, який дозволив би конфіскувати заарештовані російські активи для використання для репарацій і відбудови України.

Серед рекомендацій щодо внутрішніх процедур ЄС, парламентарі пропонують перейти до схвалення рішень щодо певних питань зовнішньої політики кваліфікованою більшістю, а не одностайно, як зараз – зокрема, для схвалення персональних санкцій.

DW зазначає, що соціал-демократи намагалися внести поправку до цього пункту і змінити його на “підірвати здатність РФ загрожувати цілісності сусідніх країн та підривати міжнародну безпеку у майбутньому”, але поправку не підтримали.

Також зберігся початковий текст резолюції, який говорить, що відсутність “адекватної” реакції на “російські агресії проти Грузії у 2008 році та проти України у 2014 році спонукала Росію продовжувати агресивні військові та політичні кампанії, включно з повномасштабним вторгненням в Україну”.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна