Прем’єр Угорщини Віктор Орбан виключив можливість обговорення запропонованого Євросоюзом нафтового ембарго проти Росії на саміті лідерів наступного тижня.
Це новий удар по зусиллях Унії здобути підтримку шостого пакету санкцій.
Про це в вівторок, 24 травня, інформує британське видання Financial Times.
Прем’єр-міністр Угорщини звернувся до президента Європейської ради Шарля Мішеля з листом, в якому сказав, що його країна не може підтримати санкції без детальнішої інформації про фінансування ЄС, яке може допомогти Будапешту відмовитися від російської нафти.
Відмова Орбана обговорювати пакет ставить під загрозу плани Брюсселя покласти край залежності блоку від російської нафти.
“Обговорення пакету санкцій на рівні лідерів за відсутності консенсусу було б контрпродуктивним”, – написав Орбан у листі.
“Це лише підкреслить наші внутрішні розбіжності, але не дасть реального шансу їх вирішити. Тому я пропоную не розглядати це питання на наступному засіданні Європейської Ради” – заявив він.
Європейська комісія витратила більшу частину травня на те, щоб залучити країни-члени до свого шостого пакету санкцій, який включатиме поетапне ембарго на російську нафту, пише “Європейська правда”.
Брюссель намагався переконати Угорщину підтримати пакет, а також інші країни, які не мають виходу до моря і які сильно залежать від російської нафти, такі як Словаччина та Чехія.
Минулого тижня Єврокомісія представила план у розмірі 210 мільярдів євро під назвою REPowerEU, який містить пропозиції щодо відмови від російського викопного палива до 2027 року. Хоча в плані є обнадійливі сигнали, Орбан написав у своєму листі, він сказав, що план не враховує занепокоєння Угорщини, тому що ” немає жодних пакетів [фінансування] для найбільш стурбованих держав-членів, які не мають виходу до моря”.
“Немає жодних вказівок на умови та терміни фінансування для невідкладних інвестиційних потреб, пов’язаних із заміною російської нафти” – додав він.
У своєму листі Орбан попередив, що запропоновані санкції спричинять “серйозні проблеми з постачанням” в Угорщині та підірвуть її життєво важливі інтереси енергетичної безпеки, створивши “ціновий шок” для домогосподарств і економіки країни.
Орбан сказав, що Угорщині потрібні гроші, щоб адаптувати свої нафтопереробні заводи до неросійської нафти та побудувати нові трубопроводи для альтернативних поставок в країну.
Читайте також:
Нова президентка Угорщини: Ми засуджуємо агресію Путіна й підтримуємо вступ України в ЄС
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
У Києві пропонують назвати вулицю іменем Героя України Валерія Чибінєєва: є петиція
Окупанти хочуть відстрілювати диких тварин у нацпарку “Джарилгацький”
У Львові ворожа інформаторка під виглядом “переселенки” збирала дані про ЗСУ
Прокуратура оскаржить вирок за групове зґвалтування дівчинки на Закарпатті
Зеленський уперше провів засідання Ставки не в Києві: про що говорили
“Його прозвали “слоном”. Міноборони показало британські танки Challenger 2 на озброєнні ДШВ
Помер польський волонтер Марек, поранений внаслідок обстрілу РФ під Бахмутом
Гармаші ЗСУ уразили два пункти управління росіян, – зведення Генштабу
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Проєкт "Новинарні" "Зберегти Україну" здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com