Конгрес США остаточно ухвалив ленд-ліз для України

Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про ленд-ліз для України.

“За” проголосували 417 конгресменів, “проти” – лише 10.

Тепер законопроєкт має підписати президент США.

Ухвалення законопроєкту дозволить прискорити надання військової допомоги, адже усуває бюрократичну тяганину й надає президенту США та його адміністрації набагато більше гнучкості в питанні постачання зброї.

Як писала “Новинарня“, 6 квітня законопроєкт The Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act of 2022 (“Акт про ленд-ліз на захист української демократії”) одностайно підтримав Сенат США. Наступним мав бути розгляд у Палаті представників, але вона планово пішла на великодні канікули.

Ленд-ліз дозволить президенту Джо Байдену більш ефективно надсилати зброю та інші поставки в Україну на тлі вторгнення Росії. Цей закон прискорить передачу в Україну важливого військового обладнання та інших критичних поставок за рахунок скорочення бюрократичної тяганини. Він дозволяє де-факто дарувати зброю та обладнання з положеннями, які передбачають, що країни-одержувачі виплатять їхню вартість США пізніше.

Програма ленд-лізу, створена під час Другої світової війни, вважалася переломною під час тієї війни, оскільки дозволила США швидко поповнити запаси союзників без зайвих процедурних перешкод.

Законодавці вдаються до екстраординарної тактики, яка востаннє застосовувалася під час найбільшого глобального конфлікту XX століття — це ще одна ознака того, що США та їхні союзники в Європі зважають на всю серйозність вторгнення Росії як загрозу світовому демократичному порядку.
Це також свідчить про те, що західний світ вірить, що Україна тепер може виграти боротьбу з російськими загарбниками.

Коментар керівника ОП Андрія Єрмака:
що змінить закон про ленд-ліз для України?

✅ В тексті документу йде мова про надання президенту США розширених повноважень щодо передачі або надання в оренду Україні оборонних засобів для “захисту цивільного населення від російського військового вторгнення” та для інших цілей.

✅Після ухвалення акту голова Білого Дому зобов’язаний впродовж 60 днів встановити прискорені процедури для доставки продукції.

✅Закон про ленд-ліз надає можливість значно прискорити постачання нам озброєння, транспорту, продовольства та допомоги з США. І все це дозволить нам вибити російську армію з наших територій.

✅Також потрібно розуміти, що ленд-ліз означає впевненість США в перемозі України над Росією.
Це буде важлива перемога нашого незламного народу, який зміг об‘єднати навколо себе цивілізований світ у боротьбі з російським злом.

Читайте також:
Конгрес США проголосував за відмову від імпорту енергоносіїв із Росії та розрив торговельних відносин

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна