Верховна Рада забороняє символіку вторгнення та визнає Росію неонацистською державою-терористом

уточнено

Верховна Рада ухвалила в першому читанні закон щодо заборони символіки Росії як держави-терориста.

За законопроєкт “Про заборону пропаганди російського неонацистського тоталітарного режиму, акту агресії проти України з боку Російської Федерації як держави-терориста, символіки, яка використовується збройними та іншими воєнними формуваннями Російської Федерації у війні проти України” (№7214 від 26.03.2022) на засіданні в п’ятницю, 1 квітня, проголосували 311 нардепів, передає “Лівий берег”.

Сайт Ради та сторінки Ради в соцмережах називають закон “ухваленим” (з посиланням на голову ВР Руслана Стефанчука). Однак багато ЗМІ та народних депутатів, як-то Володимир В’ятрович, зауважують, що голосування відбулося в першому читанні.

Фото пресслужби ВР

Після голосування в другому читанні літери “Z”, “V” визнані символікою військового вторгнення. Росія названа державою-терористом, яка чинить державний геноцид українського народу. Також на рівні закону закріплено, що Російська Федерація наслідує принципи фашистських та нацистських режимів Гітлера та Муссоліні.

У пояснювальній записці автори законопроєкту нагадали, що 24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала відкриту війну проти України.

“З перших секунд війни Росія вбиває українців лише за те, що вони живуть в Україні, нищить цивільні будинки та об’єкти критичної інфраструктури. Мільйони людей змушені залишити свої домівки. Масштаби російського державного терору в Україні вражають… Очевидно, що за масштабами, підходами та ідеологічно Російська Федерація наслідує принципи, запроваджені фашистськими та нацистськими мілітаристськими режимами Гітлера, Муссоліні та інших”, – наголошують депутати.

Сам факт державного тероризму з боку Російської Федерації, неонацистський характер її політичного, тоталітарного режиму, є очевидним для всього світу.

“Цей висновок підтверджений і резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 2 березня 2022 року, і закликами багатьох урядів практично всіх країн світу. Одним із символів агресії проти України керівництво держави-терориста намагається зробити літери “Z” та “V”. Первісно ці літери використовуються як тактичне маркування військової техніки з різних військових округів Росії, що використовуються у війні проти України”, – пояснюють у документі.

Тому Рада цим законом визнає неонацистський характер як всього політичного режиму сучасної Росії, так і символіки, яка використовується для індикації виправдання та підтримки війни.

Після його ухвалення і підписання законодавство України буде доповнене новими термінами: 

  • “держава-терорист” і “символіка військового вторгнення російського неонацистського тоталітарного режиму в Україну”
  • літери “Z”, “V” визнаються символікою військового вторгнення Росії в Україну
  • Росію визнають державою-терористом, однією з цілей політичного режиму якої є державний геноцид українського народу, фізичне знищення, масові вбивства громадян України, вчинення міжнародних злочинів проти цивільного населення, використання заборонених методів війни, руйнування цивільних об’єктів та об’єктів критичної інфраструктури, створення штучних гуманітарних катастроф в окремих регіонах України
  • забороняється будь-яка пропаганда російського неонацистського тоталітарного режиму, акту агресії проти України з боку Росії як держави-терориста, в тому числі використання символіки вторгнення
  • Закон України “Про боротьбу з тероризмом” доповнений терміном: “терористична діяльність” – пропагандою російського неонацистського тоталітарного режиму.

Також депутати запропонували надалі внести зміни до різних кодексів “для встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду неонацистського режиму сучасної Росії та символіки вбивства Росією дітей, жінок, чоловіків, всіх мирних мешканців України”.

Читайте також:
Росіяни вводять в оману використанням української символіки – головком попереджає

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна