Російські загарбники обстріляли Святогірську лавру УПЦ МП. ФОТО

доповнено, додано фото

“Православні” російські загарбники пізно ввечері в суботу, 12 березня, обстріляли в Донецькій області Святогірську лавру, яка належить так званій “УПЦ Московського патріархату”.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба у своєму телеграм-каналі.

“Окупанти обстріляли Святогірську лавру в Донецькій області”, – йдеться в повідомленні.

Також опубліковано відео, на якому видно наслідки обстрілу.

Як повідомляє пресслужба “УПЦ МП”, внаслідок розриву вибухового пристрою неподалік території обителі вибуховою хвилею були ушкоджені приміщення Лаври, в яких проживала братія монастиря та численні біженці, які цими днями знайшли притулок у стінах монастиря.

“Були розбиті практично всі вікна, церковні споруди зазнали руйнувань різного ступеня”, – зазначили в пресслужбі.

При цьому чий саме снаряд розірвався, у повідомленні не зазначається. Не виключено, що з огляду на приналежність Святогірської лаври до Московського патріархату, російські пропагандисти спробують подати це як обстріл з боку “українських націоналістів”.

Намісник Лаври, митрополит МП Арсеній не став називати Росію серед винуватців трагедії.

Він записав відеозвернення, але в ньому лише закликав всіх, від кого це залежить, припинити бомбити мирних людей у мирних містах України. Ні слова про Путіна, російських загарбників, окупантів та їхні воєнні злочини.

Уранці 13 березня Держспецзв’язок поширив фото з наслідками обстрілу Святогірської лаври:

Результати обстрілу російськими військами Святогірської лаври на Донеччині photo_2022-03-13_13-29-38 Результати обстрілу російськими військами Святогірської лаври на Донеччині photo_2022-03-13_13-29-36 Результати обстрілу російськими військами Святогірської лаври на Донеччині photo_2022-03-13_13-29-34 Результати обстрілу російськими військами Святогірської лаври на Донеччині photo_2022-03-13_13-29-32
<
>

 

Варто зазначити, що це далеко не перший обстріл православного храму, здійснений російськими військами з початку повномасштабного вторгнення 24 лютого.

Серед інших, вони обстріляли церкву в Ірпені, Покровський храм у Малині Житомирської області, церкву пророка Іллі та Апостола Андрія Первозванного в селі Мостище Бучанського району, церкву в Ізюмі на Харківщині, кілька храмів у Харкові тощо.

За іронією долі, більшість із постраждалих наразі храмів належать саме “УПЦ МП”, тобто філії Російської православної церкви в Україні.

Довідка

Свято-Успенська Святогірська лавра — одна з найбільших православних святинь України, розташована у Святогірську Донецької області. Перші письмові згадки про неї датуються 1526 роком. Розташована на високому крейдяному правому березі Сіверського Дінця. Окрім наземних будівель, має крейдяні печери.
Нині цей чоловічий монастир належить “УПЦ МП”.

Після початку російської агресії проти України у 2014 році надходила інформація про те, що братія монастиря підтримує терористів угруповання “ДНР”. Зокрема, терорист Ігор Гіркін (Стрєлков) особисто заявляв про те, що його особиста охорона “складалася з духовних синів, ченців, ієромонахів Святогірської лаври”.
“З самого початку нашої «Слов’янської епопеї» як у Слов’янську, так і в Донецьку, ми постійно відчували підтримку з боку кліриків Російської православної церкви, з боку ченців. Від Святогірської лаври в першу чергу”, – казав Гіркін.

12 січня 2018 року в інтерв’ю телеканалу ATR Герой України генерал-майор ЗСУ Ігор Гордійчук розповів, що у Святогірській лаврі клір УПЦ МП від самого початку російської збройної агресії переховував зброю й бойовиків.

Читайте також:
Предстоятель “УПЦ МП” Онуфрій закликав Путіна припинити “братовбивчу війну” і висловив підтримку ЗСУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна