Україна та Ісландія підписали угоду про “відкрите небо”

Україна та Ісландія підписали угоду про повітряне сполучення, яка створює можливість регулярних прямих авіарейсів і зробить подорожі зручнішими.

Про це інформує пресслужба Міністерства закордонних справ України.

Угоду між українським Кабміном та урядом Ісландії підписали глава МЗС України Дмитро Кулеба та його ісландська колега Тордіс Колбрун Рейкдал Гілфадоттір на полях зустрічі Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Стокгольмі.

Документ визначає порядок регулювання міжнародних польотів між двома країнами та порядок призначення авіапідприємств, встановлює умови надання дозволів на виконання регулярних польотів, передбачає взаємне визнання посвідчень членів екіпажу, містить положення щодо авіаційної безпеки; встановлює механізм інспектування авіапідприємств для оцінки їх відповідності стандартам Міжнародної організації цивільної авіації.

“Угода не лише дозволить з’єднати Україну та Ісландію прямими регулярними авіарейсами. Вона створить нові можливості для подорожей українців та додатково відкриє нашу країну світові. Крім того, регулярне авіасполучення сприятиме розвитку туризму, бізнесу та міжлюдських зв’язків, що додатково розвине відносини між нашими дружніми країнами”, – зазначив Дмитро Кулеба.

Крім того, міністри обговорили перспективи розвитку двосторонньої співпраці, зокрема, у сфері геотермальної енергетики.

Дмитро Кулеба також висловив вдячність Ісландії за послідовну підтримку України в протистоянні агресивним діям РФ, зокрема участь в інавгураційному саміті Кримської платформи, підтримку українських ініціатив у міжнародних організаціях.

Нагадаємо, Україна та Європейський Союз підписали Угоду про спільний авіаційний простір – так званий договір про “відкрите небо”, або “авіаційний безвіз” 12 жовтня.
Документ знімає ринкові обмеження України та прив’язує її до внутрішнього авіаційного ринку ЄС завдяки впровадженню авіаційних стандартів та правил Євросоюзу.
Фактично, “авіаційний безвіз” передбачає, що європейські компанії без обмежень зможуть літати в будь-які аеропорти України, а українські авіаперевізники – у будь-які аеропорти країн ЄС. При цьому Україна зобов’язується дотримуватися європейських стандартів авіабезпеки.

Одним із наслідків підписання цієї угоди має бути вхід до України нових лоукост-авіаліній та підвищення туристичної привабливості України, як це вже було, зокрема, в Грузії.

Читайте також:
Ісландія в ОБСЄ закликала Росію повернути Україні Крим

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна