Одеський суддя визнав винними двох юнаків у крадіжці та зобов’язав читати Марка Твена, Джека Лондона і вірш Шевченка

Малиновський районний суд Одеси 20 жовтня виніс вирок у справі двох чоловіків, які намагались вкрасти автомагнітоли із залишених на арештмайданчику машин. У вироку зазначено, що вони отримали по три роки позбавлення волі без відбування покарання, а також мають прочитати низку творів із шкільної програми 5-го класу.

Рішення судді Олександра Гарського оприлюднене у держреєстрі судових рішень.

Передісторією стало те, що 19-річний і 23-річний мешканці Одеської області намагались скоїти злочин у Святвечір – 6 січня. Ініціатором злочину був старший чоловік – він працював на будові в Одесі, де йому не заплатили зарплату за тиждень, що і мотивувало чоловіка “дістати” гроші на доїзд додому у такий спосіб. Молодший чоловік погодився стати спільником.

Чоловіки перелізли через паркан арештмайданчика і викрали автомагнітоли із двох незачинених машин. Оскільки на вулиці було темно, один із них увімкнув ліхтарик – через його світло зловмисників помітила охорона, тож вони залишили рюкзаки з украденим та кинулись тікати. Пізніше чоловіки згадали, що в залишених рюкзаках були їхні документи, тож один із них вирішив повернутись на місце злочину. Там його затримала поліція. Згодом знайшли і другого чоловіка.

Під час судового розгляду чоловіки повністю визнали свою провину, покаялись у злочині і відшкодували збитки постраждалим, тож суддя Олександр Гарський засудив їх до трьох років позбавлення волі, але без відбування покарання і з іспитовим терміном у рік. Також у рішенні суду зазначено, що, попри вік, чоловіки за рівнем свого розвитку є дітьми, які уповні не усвідомлюють, що скоїли. 19-річний зловмисник – одружений і має власну дитину, але немає завершеної навіть середньої освіти, працює різноробочим. Його старший колега виріс у школі-інтернаті, закінчив аграрне училище і також працював різноробочим.

“…суд вважає, що вони не є особами суспільно небезпечними, які здатні на системне вчинення кримінальних правопорушень проти власності. Допитуючи обвинувачених в судовому засіданні, судом встановлено, що вони за своїм розвитком ще неповнолітні діти, хоча і мають відповідний вік. Загалом відносини власності для обох обвинувачених є певною прогалиною в знаннях. І це не є дивним, оскільки вихованням обох обвинувачених, вочевидь, займались не в достатній мірі. Про це свідчить, в тому числі, мова, побудова речень, малий словниковий запас, самі висловлювання, створення складних речень для пояснення своїх думок, точніше відсутність можливості і навіть здатності побудови в умі складного речення. Про певну дитячу, майже нерозумну для дорослої людини поведінку, свідчить також і обставини правопорушення, які показують, що вчинення крадіжки обвинуваченими відбувалось при наявності з собою всіх документів, які посвідчують особистість кожного”, – ідеться в рішенні суду.

Окрім того, чоловіки сказали, що майже нічого не читають і з курсу шкільної літератури нічого не пам’ятають.

“Суд далекий від думки, що тільки за допомогою покарань, встановлених у кримінальному законі, можливо виправити людину. Очевидно, що це процес, який потребує, окрім тривалого часу і індивідуального підходу, ще й сукупність певних соціально-виховних заходів, які б могли окрім помсти від держави ще й нести розумні людські цінності. Загальнолюдські цінності повинні культивуватися і навіть популяризуватись саме завдяки судовим рішенням, які повинні бути суворо необхідними і розумно милосердними”, – ідеться в рішенні суду.

Суддя Олександр Гарський, фото: Думская

Також суддя навів думку російського письменника Федора Достоєвського, про те, що “перестати читати книги – значить перестати мислити”, тож читання певних книжок для обвинувачених буде стимулом для мислення і пізнання світу.

“Твори, визначені судом і які відносять до дитячої літератури (уроків зарубіжної літератури 5-го класу), саме призвані формувати в дитині всі добрі, сердечні і незлобливі відчуття як щодо себе, так і до оточуючого світу. Окрім того, вони показують як люди співіснують протягом багатьох років не тільки без неприязні і ненависті один до одного, а й з необхідною у суспільстві повагою як до цінностей життя, так і до встановлених у суспільстві правил”, – зазначено в рішенні суду.

Відтак засуджені мають прочитати:

  • “Пригоди Тома Соєра” і “Пригоди Гекльберрі Фінна” Марка Твена;
  • “Біле Ікло” Джека Лондона;
  • вірш Тараса Шевченка “Минають дні, минають ночі”.

Читайте також:
Фонд Джорджа Клуні закликав РФ скасувати вирок фігурантам бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.
[sendpulse-form id="91944"]