Україна, Чехія, Словаччина і ФРН планують створити водневу магістраль через Центральну Європу

 

Компанії газової інфраструктури з України, Словаччини, Чехії та Німеччини об’єднують зусилля для створення водневої магістралі через Центральну Європу.

Як передає “Новинарня“, про це йдеться у заяві Оператора газотранспортних систем України, опублікованій у четвер, 23 вересня.

Спільна ініціатива “Центральноєвропейський водневий коридор” спрямована на створення водневої “магістралі” у Центральній Європі для транспортування водню з перспективних районів постачання водню в Україні через Словаччину і Чехію в райони підвищеного попиту в Євросоюзі.

Водневий коридор також дозволить транспортувати водень з виробничих підприємств до споживачів водню в Чехії та Словаччині.

Серед компаній-учасників – EUSTREAM (компанія-оператор ГТС Словаччини), Оператор ГТС України (ОГТСУ), NET4GAS (компанія-оператор ГТС Чехії) і OGE (провідна компанія-оператор ГТС Німеччини).

“Природний газ залишиться ключовим джерелом енергії і важливим чинником програми з декарбонізації у найближчі два десятиліття. Тим не менш, водень, ймовірно, відіграватиме значну роль до 2050 року, коли європейська економіка, як очікується, досягне вуглецевої нейтральності”, – сказав заступник генерального директора з розвитку та трансформації ОГТСУ Павел Станчак.

Словаччина та Чехія експлуатують великий газопровідний коридор, що з’єднує Україну з зонами попиту на водень в Європі. Газотранспортні системи Словаччини, Чехії та Німеччини можуть бути перепрофільовані для транспортування водню.

Також очікується, що Німеччина стане ключовим регіоном попиту на водень в Європі та імпортуватиме значні обсяги.

Центральноєвропейський водневий коридор може бути створений частково за рахунок перепрофілювання наявної газової інфраструктури у поєднанні з цільовими інвестиціями в нові спеціалізовані водневі трубопроводи та компресорні станції. Це дозволить забезпечити транспортування водню на великі відстані за доступною ціною.

Організатори проєкту вже вивчають можливості технічної реалізації створення Центральноєвропейського водневого коридору для транспортування чистого водню в обсязі до 120 ГВт-год на день.

Читайте також:
Затоплені шахти, помаранчеві річки та отруєні ґрунти – нові проблеми прифронтового Донбасу та шляхи їх розв’язання

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна