автор: Олена Мокренчук
з Луганської області
Пробитий дах і стеля, потрощені шибки та продірявлені автівки, скинуті на підлогу хрести та розбиті ікони, налякані люди на вулиці та поранений голова військово-цивільної адміністрації – так почався сьогоднішній ранок для мешканців прифронтового міста Щастя на Луганщині.
Вкотре порушивши всі домовленості та правила війни, ба навіть закони людяності, о 6.40 ранку російські військові обстріляли будинки цивільних мешканців, а через 40 хвилин додали ще.
Власне, це був не обстріл. Як і минулого тижня по Нью-Йорку (Горлівській напрямок), окупанти скинули мінометні міни з безпілотних літальних апаратів.
Одна з мешканок обстріляного будинку розповідає:
– Я саме збиралася на роботу, коли просто у нас під вікнами впала перша міна. Почувся голосний вибух, будинок затремтів, посипалося скло. Я підбігла до вікна, відсунула фіранку, щоб подивитись, що сталося – адже у нас із 2014 року такого не було, щоб обстрілювали цивільних! Почула ще два вибухи, посипалося скло. Почекала трохи, наче затихло. Ми всі вибігли на вулицю, подивитися, що ж сталося. На даху сусіднього гуртожитка було видно дим. Діти плакали.
Очевидцем артнальоту був голова Щастинської військово-цивільної адміністрації Олександр Дунець. Семе він – поранений з-поміж місцевих мешканців.
– Я почув про обстріл і швидко прибув на місце події. Переконався, що люди не постраждали, і почав оглядати місце події. В цей час стався другий обстріл, під час якого я й отримав поранення в ногу, – розповідає Дунець.
За іронією долі, він дає коментар про військовий злочин росіян на площі Миру.
Разом із представниками СЦКК та СІМІC оглядаємо будинок та місцевість довкола нього: скрізь вибите скло, уламки цегли, запорошена пилом рослинність. Коло будинку – побиті автівки: без скла, з численними пробоїнами по боках. Налякані люди самі підходять до журналістів, розповідають, що сталося, і просять допомоги.
– А ось тут у нас гуртожиток профтехучилища. Йому дісталося найбільше: дах пробито в трьох місцях, є пробоїни стелі. Ну, і скло, само собою, його теж винесло вибуховими хвилями. Добре, що студентів не було, у них ще не почалися навчання, – розповідають сусіди.
В супроводі військових оглядаємо гуртожиток. Подекуди замість даху – синє небо, стеля продірявлена. Кімнати зачинені, тож зайти всередину не можемо. Відкрито лиш медичний пункт: столи медиків, ліки та обладнання засипані штукатуркою, що впала зі стелі. Розгублена жінка-медик від коментарів відмовляється: каже, слава Богу, що всі цілі.
До речі, про Бога. На території гуртожитку обладнана затишна капличка. По ній теж “прилетіло” – ікони всередині зірвані зі стін і розбиті, по підлозі розкидані хрести та уламки іконних окладів.
Співробітники СЦКК ретельно фіксують і цей злочин російських військ, які окупували частину української території та тепер обстрілюють з них мирні українські села і міста.
Нещодавно окупанти вчинили обстріли у Кряківці: з непідконтрольного Україні Сигнального обстріляли артилерією 120-122-го калібрів дві п’ятиповерхівки та кілька приватних будинків. Мешканців найбільш зруйнованих квартир із Кряківки переселили саме в Щастя, Трьохізбенку та інші населені пункти.
– Тепер ось маємо халепу тут… – скрушно говорить голова Щастинської ВЦА.
– Відомо, чим стріляли окупанти?
– Вони не стріляли. Цього разу противник скинув на мирних мешканців міни 82-го калібру з безпілотника. Двічі. З інтервалом в 40 хвилин.
Особливий цинізм дій ворога в тому, що це саме час, коли діти йдуть до школи, а їхні батьки – на роботу. Поруч із будинком розташований великий супермаркет, поблизу якого теж завжди багато людей. Дивом ніхто не постраждав, – зазначає Олександр Євгенович, і додає: – Ну, крім мене. Але то вже таке…
Наслідки атаки на Щастя 16 вересня могли бути гіршими, але одна з мін 82-го калібру, скинута з БПЛА типу “квадрокоптер”, не розірвалася.
Читайте також:
Окупанти обстріляли важким калібром цивільні будинки в Тарамчуку, позбавивши село електрики. ФОТО
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!