“Сплутали ЄСПЛ з шоу на російському телебаченні”, – Малюська про скаргу РФ на “злочини України” в Європейський суд

 

Міністр юстиції України Денис Малюська назвав пресреліз генеральної прокуратури Росії щодо нібито скарги до Європейського суду з прав людини додатковим “приводом для промивання мізків”.

“Судячи з пресрелізу генпрокуратури країни-агресора та їхнього ж МЗС, Росія сплутала ЄСПЛ з шоу на російському телебаченні – у заяві до суду виклали усі міфи російської пропаганди”, – написав Малюська у фейсбуці.

За словами міністра, зовсім безглуздим такий вчинок не назвеш, адже завдяки такій заяві у роспропаганди “з’явиться додатковий медіамайданчик для промивання мізків та медіапривід”.

Однак з юридичної точки зору, як зауважив Малюська, “їх очікує неминуча поразка”.

“Ну але хоч намагаються контратакувати у lawfare (“правовій війні” – “Н”), де поки що всі голи  у їх ворота”, – додав міністр.

Своєю чергою, заступник міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина написав у фейсбуці про “фальстарт” генпрокуратури РФ з оприлюдненням такої інформації, адже, за його словами, на сайті ЄСПЛ ніякої інформації щодо нової міждержавної заяви немає.

Читайте також:
ЄСПЛ поновив розгляд позову Грузія vs Росія

Вранці в четвер, 22 липня, на сайті генпрокуратури РФ з’явилося повідомлення про те, що Росія подала до Європейського суду з прав людини міждержавну скаргу проти України “на підставі ст. 33 Конвенції про захист прав людини і основних свобод”.

У генпрокуратурі РФ заявили, що скарга стосується 10 груп порушень, серед яких “відповідальність влади України за загибель мирного населення, незаконне позбавлення волі і жорстоке поводження з людьми” під час подій на Майдані та в Будинку профспілок в Одесі в 2014 році, а також на Донбасі в рамках проведення АТО.

Крім того, РФ звинувачує українські Збройні сили в загибелі людей, заподіянні шкоди здоров’ю і знищенні майна в результаті обстрілів суміжної території РФ; позбавленні жителів окремих територій південного сходу України можливості участі у виборах до центральних органів влади; блокуванні Північно-Кримського каналу як основного джерела прісної води для жителів Криму; катастрофі літака авіакомпанії “Малайзійські авіалінії” рейсу MH17 внаслідок незакриття владою України повітряного простору над зоною бойових дій.

Інша група звинувачень стосується придушення свободи слова і заборони роботи ЗМІ та переслідування журналістів, зокрема, російських; дискримінації російськомовного населення і витіснення використання російської мови з громадської сфери; дискримінації російських компаній і підприємців; нападів на дипломатичні, консульські та інші представництва РФ в Україні.

Окремо Росія звинувачує Україну у відмові надати необхідну правову допомогу російським слідчим органам в розслідуванні цих “злочинів”.

Росія просить ЄСПЛ застосувати щодо України заходи відповідно до правила 39 Регламенту, яке передбачає застосування тимчасових заходів у випадках існування ризику заподіяння невиправданої та неминучої шкоди основним правам і свободам людини.

“У скарзі заявлено клопотання про застосування ЄСПЛ забезпечувальних заходів відповідно до правила 39 Регламенту, що зобов’язують Україну негайно припинити такі кричущі порушення, як блокування надходження прісної води до Криму, обмеження прав національних і мовних меншин, в тому числі на вільний доступ до загальної та вищої освіти рідною мовою, заборона мовлення російськомовних телевізійних і радіоканалів, обмеження доступу до інтернет-платформ і друкованим виданням російською мовою”, – сказано в повідомленні російської генпрокуратури.

Читайте також:
Україна позивається проти Росії в ЄСПЛ через політичні вбивства

ЄСПЛ прийняв до розгляду справу України проти Росії щодо Криму

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]