Перший україномовний аудіогід запрацював у музеї в Киргизстані

 

З метою популяризації та розширення меж використання української мови за кордоном було впроваджено вже 24-й україномовний аудіогід у провідному культурному закладі країни – Киргизькому національному музеї образотворчих мистецтв імені Гапара Айтієва.

Про це у вівторок, 20 липня, інформує пресцентр офісу президента.

Зазначається, що історія цього музею бере початок з 30-х років XX ст. – це була перша картинна галерея в Бішкеку. Нині виставкова площа закладу становить понад 4600 кв. м, а музейне зібрання нараховує майже 18 тис. творів різних видів образотворчого мистецтва: живопис (4 тис. експонатів), графіка (9 тис. 600 одиниць), скульптура (1 тис.) і декоративно-прикладне мистецтво (більше 3 тис.).

Золотий фонд музею – це твори класиків киргизького образотворчого мистецтва, а також численні надбання творчості західноєвропейських майстрів та художників близького й далекого зарубіжжя.

У музеї на постійному зберіганні перебувають твори таких відомих художників, які мали українське коріння або народилися в Україні: Олександр Осмьоркін, Іван Айвазовський, Петро Кончаловський, а також роботи західноєвропейського мистецтва авторства Альбрехта Дюрера, Ежена Делакруа, Джованні Гверчіно та інших.

Колекція музею дозволяє судити про розвиток культури і формування національної художньої школи країни, яка охоплює всі етапи розвитку професійного образотворчого мистецтва. Тож можливість поринути у світ живопису в супроводі екскурсії українською мовою дозволить відвідувачам з України краще зрозуміти творчість майстрів, чиї твори представлені в музеї.

“Я рада бачити, що наш проєкт культурної дипломатії активно продовжує свій розвиток, і ми маємо можливість відкривати українську мову для все більшої кількості країн, які відвідують українці у справах або задля відпочинку”, – каже перша леді України Олена Зеленська.

Читайте також:
У Лондонському Тауері з’явиться аудіогід українською – перший у Британії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна