Апеляційний суд залишив під вартою обвинуваченого в убивстві Кирила Тлявова

 

Київський апеляційний суд залишив у силі запобіжний захід обвинуваченому у справі про вбивство п’ятирічного Кирила Тлявова, який перебуває під арештом.

Про це у вівторок, 22 червня, інформує пресслужба суду.

Колегія суддів розглянула апеляційну скаргу сторони захисту на ухвалу Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду від 7 червня, який продовжив щодо обвинуваченого запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці.

“За результатом апеляційного розгляду апеляційну скаргу сторони захисту залишено без задоволення”, – зазначили в апеляційному суді.

Повідомляється, що обвинувачений перебуватиме під вартою щонайменше до 5 серпня 2021 року.

Читайте також:
У ДБР заявили про завершення розслідування вбивства п’ятирічного Кирила Тлявова

Як інформувала “Новинарня“, 31 травня 2019 року до реанімаційного відділення КНП “Переяслав-Хмельницька ЦРЛ” доставили 5-річного хлопчика Кирила із закритою черепно-мозковою травмою, забоєм головного мозку, внутрішньомозковою гематомою, переломом скроневої кістки.
Поліцейські спершу заявляли, що того дня в Переяславі близько 16-ї години хлопчик з необережності послизнувся та впав на асфальтобетонне покриття і камінь, внаслідок чого отримав травму голови.

Водночас у пресслужбі ДБР заявили, що згідно з проведеним оперативним втручанням медпрацівників було встановлено наявність у хлопчика проникаючих вогнепальних тілесних ушкоджень голови.

Вжитими заходами слідчих та оперативних працівників поліції вдалося встановити обставини події і виявити речові докази, які свідчать про те, що дитина отримала травму голови внаслідок випадкового пострілу. За основною версією, двоє патрульних поліцейських напідпитку вирішили постріляти по банках для розваги і випадково поцілили в Кирила, що грався неподалік на подвір’ї.

Двоє підозрюваних – старший сержант Володимир Петровець та лейтенант Іван Приходько – намагалися тікати і були затримані поліцією 2 червня в порядку статті 208 КПК. Це поліцейські, які під час скоєного перебували поза службою, без табельної зброї, у стані алкогольного сп’яніння. Затриманих тривалий час тримали у відділку поліції, де з ними проводили першочергові слідчі дії. Хоча цим одразу мало б займатися Державне бюро розслідувань.
Відомо, що ще один їхній компаньйон, який нібито брав участь у стрілянині, проходить як свідок.

3 травня слідчі ДБР повідомили двом переяславським “стрільцям” про підозру в “необережному тяжкому тілесному ушкодженні, вчиненому за попередньою змовою групою”.
Пізніше в ДБР зазначили, що на підставі отриманих додаткових доказів слідчі прийняли рішення про повідомлення додаткової підозри за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство, вчинене групою осіб із застосуванням вогнепальної зброї).

Увечері 3 червня 2019 року малюк помер у київській лікарні.

Тодішній генпрокурор Юрій Луценко після смерті Кирила повідомив, що прокурори  обласної прокуратури змінюють підозру поліцейським, яких підозрюють у пораненні хлопчика, з перекваліфікацією скоєного ними злочину на ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство).

Згідно з повідомленням на сайті МВС, керівництво Переяславського підрозділу поліції Київщини було відсторонене від виконання службових обов’язків.

Подію прокоментував також президент Володимир Зеленський, який пообіцяв “зробити все”, щоб винні у смерті дитини поліцейські були покарані.

“Звісно, ніщо у світі не може втішити рідних і близьких. Але я – як президент і як батько – хочу запевнити, що зроблю все, аби винні були покарані по справедливості”, – написав Зеленський у  “Фейсбуці”.

“Жодного пом’якшення. Жодної спроби зам’яти цю справу. Ця трагедія має стати уроком. Ті, хто повинні дбати про безпеку громадян, мусять щохвилини пам’ятати про свою відповідальність. За життя. Перед людьми, перед народом, перед країною”, – наголосив гарант Конституції.

Увечері 3 червня відбулася акція протесту під будівлею МВС і НПУ в Києві. Голова Нацполіції Сергій Князєв оголосив присутнім, що підпише рапорт про відставку з посади начальника ГУ НП Київщини Дмитра Ценова.

4 червня Голосіївський райсуд Києва обрав запобіжний захід Івану Приходьку і Володимиру Петровцю – два місяці арешту без права застави.

Увечері 4 червня під будівлею Міністерства внутрішніх справ у Києві та в інших містах відбулися акції протесту “Безкарність вбиває”. Активісти вимагали відставки очільника МВС Арсена Авакова через провал реформи поліції.

У Переяславі 4 червня сталися незначні сутички між поліцейськими-спецпризначенцями та активістами під відділком поліції. У підсумку, відбулась розмова з новим керівництвом поліції області та міста. Активістам пообіцяли звільнити попереднього керівника. Також мають провести переатестацію Переяславського РУВС.

17 липня 2019 року Державне бюро розслідувань повідомило третю підозру у справі вбивства 5-річного Кирила Тлявова.

Читайте також:
Вбивство через необережність: ДБР оголосило підозру поліцейському у справі Кирила Тлявова

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна