Генсек НАТО Столтенберг відповів Лукашенку на звинувачення у веденні гібридної війни

 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував звинувачення самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка у тому, начебто Захід веде гібридну війну проти його країни та просуває ідею про те, що білоруська влада захоплює літаки.

Про це повідомляє “Європейська правда” в п’ятницю, 28 травня.

“По-перше, абсолютно неприйнятно те, що ми бачили з вимушеною посадкою літака Ryanair, який летів з однієї столиці НАТО Афін в іншу столицю НАТО Вільнюс. І Альянс разом із багатьма іншими учасниками національного співтовариства рішуче засудили цей акт, який не тільки порушує міжнародні норми і правила, а й наражає на небезпеку багатьох пасажирів. Це пряма атака на основні демократичні права, свободу слова і свободу ЗМІ”, – сказав Столтенберг.

За його словами, немає сумнівів в тому, що причиною, з якої цей літак був вимушений приземлитися, був фактичний арешт журналіста Романа Протасевича і його супутниці.

“Будь-яка інша спроба розповісти іншу історію просто не ґрунтується на фактах. Я думаю, всі бачать, що сталося, і що коли літак вилетів з Мінська, були затримані двоє людей”, – додав Єнс Столтенберг.

Як писала “Новинарня“, 23 травня білоруські силовики затримали ексредактора опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, який перебував на борту літака ірландської авіакомпанії Ryanair, що здійснював рейс із грецьких Афін до литовського Вільнюса.
Для цього Білорусь підняла в повітря військовий винищувач і змусила літак здійснити посадку в Мінську, хоча лайнер був ближче до Вільнюса. Усіх пасажирів змусили вийти й кілька годин обшукували та не пускали назад у літак. Зрештою повітряному судну дозволили вилетіти в аеропорт призначення.
Крім Протасевича, на борт не повернулася його дівчина Софія Сапега, яка разом із ним літала на відпочинок у Грецію. За даними Європейського гуманітарного університету (розташованого у столиці Литви Вільнюсі), де вона навчається, Софія – громадянка Росії. Як і Протасевича, її також арештували білоруські силовики за обвинуваченням в адмініструванні опозиційного каналу.
Імовірно, повідомлення про мінування літака, на підставі якого лайнер посадили в Мінську, інспірувало КДБ Білорусі у співпраці з російськими спецслужбами.
Примусова посадка іноземного літака в Білорусі викликала різке засудження у США, Євросоюзі та в МЗС України. Польща і Литва назвали її “актом державного тероризму”.
Після цього Україна та захід почали вдаватися до санкцій проти Білорусі та закривати авіасполучення.

Читайте також:
Україна шукає заміну Мінську для перемовин щодо Донбасу

У Швейцарії заявили, що лист про “мінування” літака Ryanair надійшов після розвороту на Мінськ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.