Президент вніс до ВР законопроєкт про тероборону з порушенням закону, – Шараскін

 

Президент Володимир Зеленський подав Верховної Ради законопроєкт про територіальну оборону (“Про основи національного спротиву”) із порушенням законодавства про регламент ВР, адже в парламенті вже зареєстрований проєкт на цю тему, який готували зокрема й депутати із президентської фракції.

Таку заяву зробив один із розробників першого законопроєкту, народний депутат від фракції “Голос” Андрій Шараськін – у минулому воїн-доброволець, “кіборг” із ДАПу з позивним “Богема”.

“Сьогодні (25 травня) Президент України подав до Верховної Ради України проєкт Закону України «Про основи національного спротиву» (реєстр. 5557). Законопроєкт, окрім назви та назв розділів, фактично містить положення, що регулюють питання територіальної оборони України. Таким чином даний зареєстрований проєкт Закону нехтує Конституцією України та суперечить Регламенту Верховної Ради України.

Варто зауважити, що проєкт Закону України “Про територіальну оборону України” (реєстр. 4504) був зареєстрований у Верховній Раді України 16 грудня 2020 року та, відповідно до даних офіційного вебсайту ВРУ, 21 грудня 2020 року був наданий на ознайомлення народним депутатам України

Відповідно частини 1 статті 100 Регламенту Верховної Ради України, проєкт Закону України “Про основи національного спротиву” (реєстр. 5557) міг би бути зареєстрований як альтернативний законопроєкт, адже альтернативними вважаються законопроєкти, які містять положення, що регулюють однакове коло питань та повторюють за суттю положення щодо регулювання одних і тих же суспільних відносин.

Однак, на час реєстрації проєкту Закону України «Про територіальну оборону України» представники офісу президента України не вважали за потрібне працювати у конструктивному руслі та відповідно до законів України, що чітко регламентують строк: “альтернативний законопроєкт може бути внесений не пізніш як у 14-денний строк після дня надання народним депутатам першого законопроєкту з відповідного питання”, – ідеться в поясненні Шараськіна, наданого “Новинарні“.

“Фактично Регламент Верховної Ради убезпечував парламент від прийняття Законів України, що регулюють однакове коло питань та тих же суспільних відносин. Адже з таким же успіхом та за політичної волі офісу президента України можна прийняти законопроєкт, який назвати Закон України «Про Основний Закон» і зробити паралельну Конституцію України. Саме тому парламентські процедури є чітко регламентовані, і їх потрібно дотримуватися задля убезпечення країни від нормативного колапсу”, – наголосив народний депутат Шараськін.

Він також зауважив, що після реєстрації проєкту Закону України “Про територіальну оборону України” (реєстр. 4504) профільний комітет ВР, очолюваний представником президентської фракції, за весь час не здійснював жодних інших процедур щодо законопроєкту, не розглядав його на своїх засіданнях майже пів року.

До авторського колективу проєкту Закону України “Про територіальну оборону України” (реєстр. 4504) входять:

 • Шараськін Андрій Андрійович – народний депутат України (фракція “Голос”);
 • Веніславський Федір Володимирович – народний депутат України (фракція “Слуга народу”);
 • генерал-майор Кривонос Сергій Григорович – на той час заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України;
 • Майборода Ганна Анатоліївна – співголова Ради волонтерів при Міністерстві оборони України, голова правління ГО “Всеукраїнське об’єднання “Патріот”;
 • Бондаренко Станіслав Вікторович – адвокат;
 • Гадзевич Ольга Михайлівна – адвокат;
 • Шуліма Дар’я Володимирівна – адвокат;
 • Лапін Олексій Олександрович – представник Громадської ради при Міністерстві оборони України, експерт ГО “Український легіон”;
 • Гордієнко Андрій Валентинович – голова правління Руху сприяння територіальній обороні України;
 • Диханівський Віктор Михайлович – експерт Руху сприяння територіальній обороні України;
 • Поліщук Віталій Валерійович – експерт Руху сприяння територіальній обороні України;
 • Голубчик Олександр Сергійович – перший заступник голови правління ГО “Український легіон”.

Читайте також:
Зеленський вніс до Ради законопроєкт про національний спротив. І хоче збільшити чисельність ЗСУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".