Алею Героїв Небесної сотні “генерально прибрали” до Великодня

 

На алеї Героїв Небесної сотні у Києві відбулося “генеральне прибирання” з висадкою квітів, яке вже традиційно проводять перед Великоднем.

Толоку провели у четвер, 22 квітня, повідомили “Новинарні” в пресслужбі Національного музею Революції Гідності, який виступив організатором події.

Раніше до толоки на запрошення Музею долучалися всі охочі, але на цей раз через карантин кількість учасників була обмежена.

Фото: Музей Майдану

“Цьогоріч участь у толоці узяли тільки працівники музею і співробітники комунального підприємства з утримання зелених насаджень Печерського району”, – зазначив завідувач адміністративно-господарського відділу Музею Майдану Олег Григоренко.

Під час прибирання уздовж алеї висадили  150 кущиків чорнобривців, помили портрети, підфарбували стенди та провели інші необхідні роботи.

Раніше, на початку квітня, біля пам’ятної каплиці оновили клумбу з особливим сортом ірисів, який називається “Героям Небесної сотні”. Як писала “Новинарня“, його вивів селекціонер Геннадій Мамченко на спомин про тих, хто в революційну зиму 2014 року віддав своє життя за Україну.

“Перша клумба з ірисами Небесної сотні з’явилася у 2015 році в Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка НАН України. Згодом квіти висадили перед банером Небесної сотні у місті Прилуки на Чернігівщині. У вересні 2018 року вони з’явилися біля пам’ятника Юрію Вербицькому в Гнідині на Київщині”, – нагадала голова громадського об’єднання “Українська спілка ірису” Марина Терентьєва.

Завдяки співпраці з Музеєм Майдану і родинами Героїв Небесної сотні цей сорт ірисів було висаджено також на алеї Героїв Небесної сотні в Обухові на Київщині, біля пам’ятника Героям Небесної сотні в Миколаєві, у кількох населених пунктах Тернопільщини, в Запоріжжі.

У червні 2020 року ці квіти з’явилися у символічних місцях Києва – там, де пролилася кров майданівців: на алеї Героїв Небесної сотні (колишній частині вулиці Інститутської) та на території Михайлівського Золотоверхого собору.

Читайте також:
Музей Майдану подав документи на визнання алеї Героїв Небесної Сотні
національною пам’яткою

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.