Пригрозили санкціями: в ПАРЄ Гончаренкові не дозволили демонструвати привезений із фронту прапор України. ВІДЕО

 

У Парламентській асамблеї Ради Європи народному депутату від “Європейської солідарності” Олексію Гончаренкові не дозволили демонструвати український національний прапор, привезений військовими із зони проведення Операції об’єднаних сил.

Про це нардеп повідомив у вівторок, 20 квітня, у фейсбуці.

Інцидент між народним депутатом України і президентом ПАРЄ Гендріком Дамсом стався під час дебатів про стратегічні пріоритети Ради Європи.

Наголошуючи, що серед стратегічних пріоритетів Ради Європи має бути збереження суверенітету і територіальної цілісності держав, яку відносно України нині порушує агресивна Росія, Гончаренко продемонстрував український прапор із зони бойових дій російсько-української війни.

Президент ПАРЄ перервав виступ, а стюарди виконали вимогу запобігти демонстрації прапора.

Після цього Олексій Гончаренко за власною ініціативою тимчасово залишив залу засідань.

“Президент ПАРЄ Дамс зупинив мій виступ і пригрозив дисциплінарними санкціями за те, що я показав прострілений прапор України з фронту на Донбасі”, – пояснив ситуацію народний депутат.

Нагадаємо, ПАРЄ на зимовій сесії 27 січня 2020 року обрала нового президента – бельгійського сенатора Гендріка Дамса.
Дамс очолює в ПАРЄ політичну групу Альянсу лібералів та демократів за Європу (ALDE). Саме за квотою цієї групи, згідно із черговістю, наступні два роки ПАРЄ очолюватиме її представник.
Протягом усієї своєї каденції Дамс уникав усіх голосувань з питань українсько-російського протистояння.
Хоча Рік Дамс був присутній у асамблеї під час критично важливих голосувань. Наприклад, оскарження повноважень делегації Росії у 2015 році – він не став віддавати свої голоси ані за, ані проти українських пропозиції.
У подальшому він так само не голосував на більшість резолюцій щодо Криму та Донбасу він також не голосував, віддавши голоси лише за одну з них – про гуманітарну ситуацію в Україні, у січні 2015 року. По всіх інших “українських” документах його голоси відсутні у електронній системі.
Влітку 2019 року, коли вирішувалося питання про “прощення” Росії та її повернення до ПАРЄ, Дамс вирішив взяти участь у голосуванні, але натиснув кнопку “утримався”.

У своїй першій промові після призначення бельгієць також не піднімав питання російсько-українського конфлікту.

Читайте також:
Українські делегати в ПАРЄ заспівали російській журналістці гімн України. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна