Справа “ПВК Семенченка”: директору компанії “Донкорп Україна” Ружицькому оголосили підозру

 

Директору “Донкорп Україна” Сергію Ружицькому на позивний “Тёзка” повідомили про підозру у справі “ПВК Семенченка” за статтею 260 Кримінального кодексу України — “Участь у незаконному збройному формуванні”.

Про це у понеділок, 19 квітня, повідомив у коментарі “Громадському” прокурор у справі Сергій Труш.

За даними слідства, Сергій Ружицький був учасником створеного колишнім командиром добровольчого батальйону “Донбас” Семеном Семенченком незаконного збройного формування та безпосереднім керівником компанії “Донкорп Україна”. В її структурі нібито і здійснювали незаконну діяльність в Україні.

Найближчим часом суд обиратиме запобіжний захід Ружицькому. Прокуратура проситиме цілодобовий домашній арешт для підозрюваного.

“Компанія займалась лише охоронною діяльністю, мала офіційну ліцензію на це. Таких фірм тисячі. На мою думку, наразі країну готують до певного “зливу” і закривають тих, хто першим пішов на війну, хто може чинити опір”, — прокоментував сам Ружицький.

Підозри у цій справі наразі вже отримали шестеро осіб: Семен Семенченко, Анатолій Виногродський, Євген Шевченко, Сергій Акимович, Олександр Новіков “Хамер”, Ігор Орленко “Соболь”. Чотирьох із них суд відправив під цілодобовий домашній арешт. Семенченка та Шевченка взяли під варту: першого — без застави, другого — із заставою у 5 мільйонів гривень, яку він вніс.

Як інформувала “Новинарня“, 24 березня Служба безпеки України відрапортувала, що викрила та припинила діяльність так званого “не передбаченого законодавством воєнізованого збройного формування”, або ж так званої “приватної військової компанії”. Нею нібито керували колишні учасники бойових дій у складі батальйону “Донбас” Семен Семенченко і Євген Шевченко.
За даними правоохоронців, до складу компанії входило понад 150 осіб, і вона діяла під прикриттям охоронних фірм та громадських організацій.

Підготовка членів так званої “ПВК” відбувалася на тренувальній базі на Київщині. Самі учасники називають її охоронною фірмою DBC (скорочення від Donbass Battalion Corp.), яка зареєстрована в США, а в Україні гуртує ветеранів батальйону “Донбас” для реабілітації.

Фігурантам справи оголосили підозру за статтею 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань).

Крім того, за даними СБУ, Семенченко та Шевченко є можливими організаторами контрабандної схеми із ввезення військових запчастин та товарів подвійного призначення з Росії. Згодом вони нібито продавали ці деталі, зокрема клістрони до ЗРК С-300, державним підприємствам за завищеними цінами. У межах розслідування було проведено понад 80 обшуків і вилучено велику кількість зброї.

25 березня Служба безпеки оприлюднила нові докази у справі щодо незаконного постачання військових товарів з Російської Федерації – переписки й розмови Семенченка і Шевченка.

Андрію Рогозі – фігуранту низки кримінальних проваджень і журналістських розслідувань щодо корупційних схем, пов‘язаних з ДК “Укроборонпром” – та Євгенові Шевченку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 333 Кримінального кодексу України.

Читайте також:
Мільйонер із Казахстану і штаб-квартира в Нью-Йорку: агент НАБУ Шевченко розповів деталі створення “ПВК Семенченка”

Семенченко прокоментував “справу ПВК”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна