Семенченка залишили в СІЗО без права вийти під заставу

 

Київський апеляційний суд не задовольнив апеляційну скаргу адвокатів екскомандира батальйону “Донбас” Семена Семенченка, якого підозрюють у створенні приватної військової компанії. Його залишили під вартою в СІЗО.

Таке рішення суд ухвалив у середу, 7 квітня, передає “Суспільне”.

Зазначається, що під час засідання суддя схвалив клопотання про долучення 11 заяв поручителів. Деяким із них дозволили озвучити свої заяви. Крім того, нині прокурор клопотав про долучення документів, у яких йдеться про стан здоров’я підозрюваного, проте Семенченко назвав оприлюднення цих даних без його дозволу незаконним, тож клопотання відхилили.

В одній із перерв підозрюваний назвав справу політично вмотивованою. Запобіжний захід тримання під вартою без альтернативи внесення застави у Семена Семенченка триватиме до 24 травня.

“В підозрі йдеться, що Семенченко керує незаконним військовим формуванням, але цьому підтверджень немає. Також суддя не взяв до уваги, що “Донкорп” та “Донбас” створені в законний спосіб. І в будь-якому разі, Семенченко ніде не значиться ні керівником, ні бенефіціаром цих підприємств”, — зазначив адвокат Владислав Добош.

Прокурор спростував слова адвоката, назвавши діяльність такого формування незаконною на території України. Він пояснив, що через це правоохоронні органи не могли надати дозвіл на створення такого формування.

“Допитуючи свідків, ми дізналися, де зберігається зброя. Нам також встановлено, що за кілька днів до проведення обшуків. Із бази була вивезена зброя. Бо журналістами слідство інфо було проведено розслідування, їх помітили, і був наказ вивезти зброю”, —зазначив прокурор.

Як інформувала “Новинарня“, 24 березня Служба безпеки України відрапортувала, що викрила та припинила діяльність так званого “не передбаченого законодавством воєнізованого збройного формування”, або ж так званої “приватної військової компанії”. Нею нібито керували колишні учасники бойових дій у складі батальйону “Донбас” Семен Семенченко і Євген Шевченко.
За даними правоохоронців, до складу компанії входило понад 150 осіб, і вона діяла під прикриттям охоронних фірм та громадських організацій.

Підготовка членів так званої “ПВК” відбувалася на тренувальній базі на Київщині. Самі учасники називають її охоронною фірмою DBC (скорочення від Donbass Battalion Corp.), яка зареєстрована в США, а в Україні гуртує ветеранів батальйону “Донбас” для реабілітації.

Фігурантам справи оголосили підозру за статтею 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань).

Крім того, за даними СБУ, Семенченко та Шевченко є можливими організаторами контрабандної схеми із ввезення військових запчастин та товарів подвійного призначення з Росії. Згодом вони нібито продавали ці деталі, зокрема клістрони до ЗРК С-300, державним підприємствам за завищеними цінами. У межах розслідування було проведено понад 80 обшуків і вилучено велику кількість зброї.

25 березня Служба безпеки оприлюднила нові докази у справі щодо незаконного постачання військових товарів з Російської Федерації – переписки й розмови Семенченка і Шевченка.

Андрію Рогозі – фігуранту низки кримінальних проваджень і журналістських розслідувань щодо корупційних схем, пов‘язаних з ДК “Укроборонпром” – та Євгенові Шевченку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 333 Кримінального кодексу України.

Читайте також:
Мільйонер із Казахстану і штаб-квартира в Нью-Йорку: агент НАБУ Шевченко розповів деталі створення “ПВК Семенченка”

Семенченко прокоментував “справу ПВК”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна