Суд залишив Нелю Штепу під нічним домашнім арештом

 

Орджонікідзевський районний суд Харкова вдруге з початку року призначив колишній міській голові Слов’янська та чинній депутатці міськради від “Партії миру та розвитку” Нелі Штепі запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Про це повідомив “Громадському” адвокат обвинувачуваної Олександр Шадрін.

За рішенням суду, Штепа має перебувати вдома з 22:00 до 5:00. Також до 29 травня вона має носити електронний браслет.

Наразі суд оголосив перерву у справі до 8 квітня. На наступному засіданні планують заслухати свідків.

Попереднє рішення про призначення Штепі запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту той самий суд ухвалив 20 січня.

Про домашній арешт Штепи було заявлено прокуратурою ще 21 листопада 2019 року, однак суд понад рік не міг розглянути це питання і винести рішення.

Нагадаємо, що в 2020 році Неля Штепа знову балотувалася на пост міського голови Слов’янська, але не пройшла до другого туру. Втім стала депутаткою міськради від “Партії миру та розвитку”.

Читайте також:
Ексмер Слов’янська Неля Штепа отримала 3600 євро компенсації

Як писала “Новинарня“, Неля Штепа була заарештована 13 липня 2014 року. Їй інкримінують скоєння кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинили загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи або організації) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цими статтями — довічне ув’язнення.

Міська голова Слов’янська (2010-2014) організовувала сепаратистський референдум на Донеччині. Вона не вжила адекватних дій щодо звільнення захопленої будівлі міськвідділу міліції, де зберігалося 479 одиниць табельної зброї, і в інтерв’ю ЗМІ закликала не звільняти його. Крім того, за словами прокурорів, Штепа сприяла організації та зміцненню незаконних блокпостів. Окремо зазначається, що за час окупації і бойових дій у Слов’янську загинуло 117 осіб, 198 отримали тілесні ушкодження. Пошкоджені 1574 будинки, а також об’єкти житлово-комунальної інфраструктури міста.
На суді Штепа пояснювала, що закликала Росію увійти у Слов’янськ під загрозою терористів, що в полоні у терористів її били, а інтерв’ю для російських видань зроблені “під дулом автомата”.

Арешт Штепи тривалий час постійно продовжували на два місяці.

У серпні Штепу перевели в штрафний ізолятор СІЗО, а 20 вересня 2017 року Ленінський райсуд Харкова змінив міру запобіжного заходу для Штепи – з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю.

Також відомо, що Неля Штепа відмовилася від обміну її в ОРДЛО.

Раніше колегія Комінтернівського райсуду Харкова, що слухала справу Нелі Штепи, прийняла рішення про свій відвід. Її справу відтак слухали спочатку вчетверте.

Читайте також:
Ексмер Слов’янська Штепа виграла справу в ЄСПЛ проти України

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна