Колишню міську голову Слов’янська Нелю Штепу, обвинувачену в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та участь у діяльності терористичної групи, перевели в штрафний ізолятор Харківського СІЗО.
Про це повідомив її адвокат Дмитро Марченко, пише Укрінформ.
“Від сьогодні Штепі в третій раз з початку тижня змінили умови утримання в СІЗО: її перевели на 10 днів у штрафний ізолятор, нібито через те, що вона відмовилася залишати чергову камеру після 22:00. В результаті, стан її здоров’я погіршився”, – зазначив адвокат.
Водночас, за його словами, напередодні Жовтневий райсуд Харкова задовольнив скаргу захисту на умови утримання Штепи і відсутність медичної допомоги і наказав забезпечити прийнятні умови для заарештованої.
24 серпня після чергового засідання Ленінського райсуду Харкова в режимі онлайн Штепу перевели в інше приміщення в СІЗО, де, за словами адвоката, немає водопроводу. Через це в спекотну погоду у неї підвищився тиск, знадобилася медична допомога.
23 серпня на суді Штепа виступила з клопотанням про повне звільнення в зв’язку з тим, що за 3 роки арешту суду не представлені прямі докази її вини. Суд відхилив клопотання.
Чергове засідання суду призначено на 19 вересня.
На засіданні 24 липня суд продовжив Штепі запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 60 днів без можливості внесення застави.
Як писала “Новинарня“, Неля Штепа була заарештована 13 липня 2014 року. Їй інкримінують скоєння кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинили загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи або організації) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цими статтями — довічне ув’язнення.
Міська голова Слов’янська (2010-2014) організовувала сепаратистський референдум на Донеччині. Вона не вжила адекватних дій щодо звільнення захопленої будівлі міськвідділу міліції, де зберігалося 479 одиниць табельної зброї, і в інтерв’ю ЗМІ закликала не звільняти його. Крім того, за словами прокурорів, Штепа сприяла організації та зміцненню незаконних блокпостів. Окремо зазначається, що за час окупації і бойових дій у Слов’янську загинуло 117 осіб, 198 отримали тілесні ушкодження. Пошкоджені 1574 будинки, а також об’єкти житлово-комунальної інфраструктури міста.
На суді Штепа пояснювала, що закликала Росію увійти у Слов’янськ під загрозою терористів, що в полоні у терористів її били, а інтерв’ю для російських видань зроблені “під дулом автомата”.
Арешт Штепи постійно продовжують.
4 липня 2017 року Ленінський районний суд Харкова відмовив у задоволенні клопотання захисту про скасування запобіжного заходу Штепі.
Раніше колегія Комінтернівського райсуду Харкова, що слухала справу Нелі Штепи, прийняла рішення про свій відвід. Тепер її справу слухають спочатку вчетверте.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!