Рада підтримала зміни у бюджетний кодекс для запуску угоди про надра зі США

Верховна Рада підтримала за основу проєкт закону про внесення змін до Бюджетного кодексу для реалізації угоди про копалини між Україною та США.

Про це повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк (“Голос”) у вівторок, 13 травня.

За відповідний законопроєкт №13256 у першому читанні проголосували 286 нардепів.

Зміни до бюджетного кодексу потрібні для наповнення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови, створеного в межах двосторонньої угоди.

Український внесок до цього фонду формуватиметься з 50% доходів, отриманих після набуття чинності угодою, від:

  • ренти за видобуток нафти, газу, газового конденсату та інших корисних копалин із нових ліцензій;
  • видачі нових спецдозволів на користування надрами;
  • реалізації держчастки продукції за новими угодами про розподіл продукції.

Ці кошти зараховуватимуться до спеціального фонду держбюджету, звідки, за рішенням головного розпорядника (ймовірно, Міністерства економіки), перераховуватимуться до Фонду відбудови.

За оцінками голови бюджетного комітету ВР Роксолани Підласи, у разі, якби угода діяла з 2019 року, внесок України до фонду міг би скласти понад 3 млрд грн за 5 років.

Друге читання законопроєкту очікується на початку червня.

Нагадаємо, Україна та США 30 квітня підписали угоду “про корисні копалини” або “про надра”, яка офіційно називається “Угода ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна”. У ній, серед іншого, йдеться про 57 мінералів і про військову допомогу США.

Читайте також:
Комітет Ради переголосував рішення щодо ратифікації угоди зі США про надра: є редакційні зміни на вимогу опозиції

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна