Багато хто не сприймає цю радянщину про весну-красу, – Дробович про 8 березня

 

В Україні завершується робота над законопроєктом про свята і пам’ятні дати, зараз триває його громадське обговорення.

Про це в понеділок, 8 березня, повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Під час громадського обговорення всі зможуть взяти участь і розібратися, хочуть вони неробочий день чи не хочуть. Але українці люблять вихідні, тому, скоріше за все, будуть за вихідний”, – сказав Дробович.

Він вважає, що вихідний день на 8 березня нелогічний, адже це був день боротьби за трудові права жінок.

“Позиція Інституту така – якщо це був день, зокрема, боротьби за трудові права жінок, то вихідний день у день перемоги трудових прав жінок виглядає дуже нелогічно. Тому це не обов’язково має бути вихідний день”, – зазначив голова УІНП.

Водночас Дробович вважає, що скасування вихідного на свято 8 березня – “не настільки принципова тема як те, якими сенсами його наповнювати”.

“Питання, чи сповідувати традиції радянської людини – “весна-краса”?.. Ні, це не сприймає багато хто, до речі, не сприймають і люди старшого віку цю радянщину”, – додав він.

Як відомо, в Україні та світі 8 березня, відзначають Міжнародний жіночий день. У 1977 році Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції закликала всі держави проголосити відповідно до їхніх історичних і національних традицій будь-який день року Міжнародним днем прав жінок і миру, створювати сприятливі умови для викорінення дискримінації жінок і для їхнього повного й рівноправного залучення до соціального розвитку. Це рішення ухвалили після закінчення Міжнародного року жінки (1975) і Десятиріччя жінок ООН (1976–1985), які раніше були проголошені Генеральною Асамблеєю.

Читайте також:
93-тя бригада про своїх жінок-військових: “Найціннішим подарунком до 8 березня для них є повага”. ФОТО

З початку війни кількість жінок в армії зросла вдвічі

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.